Jeśli nie wypłacono pieniędzy z „lokaty” – a minął już termin – proszę zwrócić się na Policję. Złożyć zawiadomienie o prawdopodobnym oszustwie lub sprzeniewierzeniu środków.

Zostaw numer telefonu jeśli nie wypłacono Ci „lokaty”. Wpis nie pojawia się automatycznie – jest moderowany.

Proszę osoby którym nie wypłacono pieniędzy  o zamieszczanie tej informacji w komentarzach – wraz z podaniem kwoty zatrzymanej przez AmberGold oraz pozostawieniem adresu e-mail.

Dane te pozwolą oszacować skalę oraz przydadzą się do kontaktu w razie (ewentualnego) pozwu zbiorowego i postępowania prokuratorsko-sądowego.

Adres email który jest podawany będzie usuwany z komentarza i jest do kontaktu z poszkodowanymi w sprawie AmberGold.

Ważne:
Mimo wielu próśb informuję iż nie będę prowadził sprawy z pozwu zbiorowego (jeśli taka miałaby miejsce). Działalność prawną opieram na stałej obsłudze prawnej firm. Osobom fizycznym pomagam bezinteresownie i bez wynagrodzenia.
Pozew zbiorowy będzie miał charakter ogólnopolski – będzie można się do niego przyłączyć (zatem wybór Kancelarii w tym momencie jest jeszcze przedwczesny; wiele osób chce się zająć tym tematem).

 

Tagged with:
 

414 Responses to Poszkodowani przez AmberGold

 1. R pisze:

  Dnia 17.07.2012. zakończyła mi się lokata i 19.07.2012 miałem mieć przelane na konto 65700,20. Dzisiaj jest 27.07.2012 a nic mi nie BYŁO WPŁATY na konto. POMOCY

 2. PG pisze:

  Witam, mam lokate w Amber Gold ktora konczy sie 24 wrzesnia na kwote 11 000 zl. Po 24 Wrzesnia kwota ok. 11 600 ma byc przelana na moje konto. Zaczynam w to watpic. Dodatkowo rodzice maja lokate ktora rowniez konczy sie pod koniec wrzesnia na kwote 30 000 zl. Nerwy zjadaja mnie od 2 tygodni.

  • Arek pisze:

   jak mogliście być tak głupi ludzie zawsze na chciwości tracicie jak sie wam obieca 2-3% więcej to już nie myślicie trzeźwo. Tylko omamieni wchodzicie to bez czytania umowy zapomnijcie o lokatach na których jest więcej niż 6,5% a jak jest więcej to pewnie jest haczyk!!

  • Rafal pisze:

   Myslisz ze dostaniesz te pieniadze?
   Ja sadze ze mozesz o nich zapomniec, pozdrawiam.

  • andzia pisze:

   Witam. Jestem w podobnej lub gorszej sytuacji, bo lokata kończy mi się dopiero w październiku. Zastanawiam się nad pozwem zbiorowym o możliwości wystąpienia przestępstwa. Jak ktoś myśli tak samo proszę o kontakt.

   • Aga pisze:

    Cześć Andzia!ja mam jeszcze gorzej moja lokata jest do maja 2013 roku, także to są wielkie jaja! zastanawiam się co robić złożyłam już wymagane papiery do pozwu zbiorowego do kancelarii Hałas i Wspólnicy ale najgorsze comogłam usłyszeć to komentarz premiera Tuska,który twierdzi że nic się nie stało, to dopiero są kpiny! Aż mnie zamurowało! pozdrawiam Aga

 3. samsonn666 pisze:

  Witam moja lokata zakończona 13.07.12 miała być wypłacona 17.07.12 do dzisiaj brak środków na koncie. / 10.000zł

 4. Agusia pisze:

  Ja mam lokatę na 200.000 zł , kończy się w październiku.Czy możemy coś zrobić i gdzieś się zgłosić , żeby odzyskać te pieniądze? Żeby ktoś dla nas to zabezpieczył. Wiem, że naiwne, ale może możemy coś już teraz zrobić?
  Pytania do autora bloggu…
  +++++++++++++++++++
  Piotr Sielicki 2012-07-27 12:23
  Umowa jaka wiąże Panią z AmberGold może zostać rozwiązana. Może Pani rozwiązać kontrakt przed terminem płacąc karę umowną. Kara ta wynosi 19,5% wartości lokaty. O ile nie zmieniły się ogólne warunki. Z informacji które posiadam, ludzie masowo likwidują „lokaty” licząc że uda się zdążyć przed innymi. Sytuacja nie wygląda dobrze. Istnieje jeszcze (na papierze) fundusz poręczeniowy ambergold. Nie mam jednak wiedzy czy rzeczywiście posiada aktywa zdolne do zabezpieczenia wypłat [imho, nie]

  • MA pisze:

   Ja swoje 28 tysięcy powinnam otrzymac 26 lica do dzisiaj nie otrzymałam, prócz tego mam w Ag jeszcze kilka lokat o łącznej wartości 240 000, proszę o pomoc jak te pieniądze odzyskac, bo nerwy nie dają mi spokoju. dziękuję i pozdrawiam

  • Andrew pisze:

   Jest taka scena w „Wiedźminie” Sapkowskiego, w części finalnej. Geralt wchodzi do jaskini, przypadkiem podsłuchuje rozmowę i po miesiącach poszukiwań w końcy dowiaduje się, gdzie jest Ciri, idzie ku wyjściu.

   Tam drogę zastępują mu 4 stwory. Wywiązuje się krótka dyskusja. One chcą go zabić, on przysięga, że po tym co przed chwilą usłyszał, już nigdy nie zabije żadnego potwora. „Szef” stworów chce, zeby to udowodnił i złamał miecz, wtedy go przepuszczą. Geralt tak czyni, wtedy stwory, widząc jak sprytnie go oszukały, ruszają na niego, żeby go wykończyć. Giną wszystkie.

   Geralt, pochylając się nad dogorywającym przywódcą, mówi mu: „nie wiedziałem, że można być tak głupim i nabrać się na prostą iluzję z łamaniem miecza”.

   Gdybym miał 200 000 złotych i dał te pieniądze czy Amber Gold, czy jakiemuś innemu bankowi, miast zainwestować je w jakikolwiek biznes, dałbym sobie samemu tytuł Durnia Roku.

  • andzia pisze:

   Proszę o kontakt mój nr gg 43694221, mam ten sam problem.

  • Aga pisze:

   Agusia, chcialabym z Toba pogadac o mozliwej pomocy, tylko nie wiem, jak przez to forum do Ciebie dotrzec?

 5. Krzysiek pisze:

  Szanowni Państwo!
  Moja lokata zakończona 15.07, termin wypłaty środków 17.07 na kwotę 7408,10zł.
  Lokata rodziców zakończona 18.07, termin wypłaty 20.07 na kwotę 15874,51zł. Do chwili obecnej brak środków na rachunkach.

 6. S pisze:

  Termin wypłaty 20.07, 7408,10zł. Wciąż brak środków na koncie.

 7. Magda pisze:

  Zwrot mojej lokaty miał nastąpić 17 lipca w wysokości 15.408 złotych. Pieniądze nie wpłynęły do tej chwili.

 8. MAGDA pisze:

  Ma ktoś informacje czy wypłacaja zerwane lokaty? Czy tez wypłata się opóźnia?
  Mam ulokowane 20 000 i myślę o zerwaniu tych lokat ale nie wiem kiedy doczekam się moich pieniędzy:-(

 9. Tomek pisze:

  Moja lokata zakoczona 16.07.2012. Data wypłaty 18.07.2012. Pieniądze nie wpłynęły do tej chwili. Kowta lokaty 21.166zł z odsetkami. Co robić. Proszę o maila

  • Agusia pisze:

   już nie bądź taki zachłanny na te odsetki. Módl się, by Ci oddali podstawę tego, co wpłaciłeś.

 10. Konrad pisze:

  Lokata skończyła się 15 lipca, 17 lipca pieniążki miały być – 2000 zł do dziś nie ma pieniędzy(w zeszłym tygodniu obietnica wypłaty do wtorku)

  • Agusia pisze:

   2000zł to faktycznie „pieniążki” przy sumach jakie tu ludzie wtopili =) A, i nie ma czegoś takiego jak „pieniążki” bo rzeczy ważnych nie zdrabniamy :) chociaż dla Ciebie to raczej nie były ważne skoro wpakowałeś je w AG ;)

   • aaaa pisze:

    Agusiu, skup się na swoich problemach i od*ierdol się od ludzi, którzy piszą tu o swoich. Kompleksy leczysz pastwiąc się nad nimi?

   • Bolo pisze:

    Zamknijze sie wreszcie, najmadrzejasza na swiecie blondynko. Wez sie do pracy zamiast pitolic pod kazdym postem to samo. Moze kiedys zarobisz na kolejna lokate.

    Aha, sam nic nie zainwestowalem, bo nie dalem sie reklamie. Krotko : W Polsce nie ma nic „duzo i darmo”. Ot, co.

 11. Agnieszka pisze:

  Zalozylam lokate, ale odstapilam od niej w ramach umownego czasu. Odstapienie od umowy zostalo zaksiegowane 6 lipca. Amber Gold wg umowy ma na wyplate srodkow do 14 dni, czyli pieniadze powinny byly wplynac 21 lipca. Do tej pory ich brak. Kwota: 225.000. Telefon do zespolu specjalnego wykonany, ale nic sie nie dzieje. Jesli ktos cos moze madrego poradzic – bardzo prosze!

 12. aaa pisze:

  Zalegaja nam 53000 z 4 lokat z datami do wypłaty: 18,24, 25 i 26 lipca.Pomocy!

 13. Jamajka pisze:

  Witam
  Z przerażeniem patrzę na to co ostatnio Amber Gold wyprawia z klientami. Sam nim nie jestem – ja już na takie cuda finansowe jestem wyczulony. Jestem prawnikiem, podobnie jak Pan Piotr (UJ pozdrawia UJ:)) i zgadzam się z nim w całej rozciągłości – potrzebujecie ochrony organów ścigania i to natychmiast.Nie dajcie się czarować jakimiś wymówkami – wystarczy, że daliście się zmanipulować na początku. Zgłoszenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nie kosztuje Państwa nic, a najprawdopodobniej w AG dzieje się coś niedobrego – im wcześniej zostanie to wychwycone, tym większa szansa na odzyskanie chociaż części ulokowanych środków. I pamiętajcie jeszcze o jednym: w kupie siła. Umówcie się do jutra na jakimś forum i w poniedziałek niech wszyscy, którzy czują się zagrożeni uderzają zgłosić zawiadomienia. Na dzień dzisiejszy więcej nie możecie nic zrobić. Pozdrawiam i chcę się mylić, że w AG coś złego się dzieje.
  Jeszcze jedno: nie wiem czy wcześniejsze zerwanie lokaty w tej chwili coś da – raczej nic, bo jeśli sytuacja jest firmy jest zła, to i tak nie ma to znaczenia, a w razie ogłoszenia upadłości będziecie generalnie zaspokojani proporcjonalnie do posiadanych względem dłużnika wierzytelności.

 14. Maciej R. pisze:

  Witam, niestety dałem się zwieść marketingiem, zainwestowałem 40 000zl od 2 tygodni doradca odpowiedzialny za obsluge mojej persony unika kontaktu. Doradca mojego szwagra z phpb.pl mial ponoc propozycje przeniesienia klientow do nich i otrzymac 10% prowizji na wstepie!

 15. Robert pisze:

  Moja lokata zakonczyla sie 23.07, na sume 100 000. Do chwili obecnej brak środków na rachunkach.

 16. Adam pisze:

  W styczniu założyłem półroczną lokatę na 13.000 zł. Lokata skończyła się 15 lipca, termin wypłaty z odstetkami na konto – 17 lipca. Do tej pory nie otrzymałem złotówki. Dwa razy dzwoniłem, raz byłem w lokalnym oddziale Amber. Po telefonach miałem otrzymać zwrot lokaty w ciągu 2 – 3 dni. po ostatniej rozmowie – w ciągu 10 dni. Oszuści.

 17. Majkhel pisze:

  Witam, co mają zrobić Klienci którym lokata jeszcze się nie zakończyła a istnieje prawdopodobieństwo że nie zobaczy kapitału i odestek?

  • monika pisze:

   Moja lokata kończy sie w październiku. Podjęłam decyzje o zerwaniu lokaty. Mam nadzieję odzyskać choć część pieniędzy. Mój mąż jest przeciwny zrywaniu lokaty ale ja nie mam zamiaru stresowac sie do końca października. Zainestowaliśmy ponad 60.000 i to wszystko co mamy albo mieliśmy…

   • ERKA12 pisze:

    Dzisiaj byłem w „moim” oddziale AG ok.godz. 14,00 w elu zerwania lokaty i ku mojemu zdziewieniu na 5 stanowisk tylko przy jednym siedziała starsza Pani. Oczekiwałem tłumu wypłacajacych lub sporej kolejki. Troche sie uspokoiłem, bo od kilku dni denerwuję sie strasznie. Dowiedziałem sie, że jesli dzisiaj zgłoszę rezygnację to z 10 000 zł. otrzymam ok. 6200 zł. (mam ulokowane 30 000, tj. 3X 10000). Jestem w strasznej rozterce. Pracownica spokojnie zapewniała mnie o bezpieczeństwie wkładów. Dałem sobie czas do jutra.

   • ERKA12 pisze:

    Dodaję, że lokaty moje kończa sie w październiku. Strata na dzień dzisiejszy to ok 38% i chyba 45 dni czekania na ew. wypłate. Piszcie, na co sie Państwo decydujecie, a osoby które otrzymały juz naleznosci moze o tym napiszą?

  • Agusia pisze:

   Nic. Ci którym się lokata już skończyła też pewnie nie zobaczą już kapitału ani odsetek, więc jedziecie na tym samym wózku ;P

  • Edyward pisze:

   duży młotek i puknąć się w pusty łeb

 18. mateus pisze:

  do konca lokaty zostało mi ok miesiąc i nie wiem co robić bo jeśli będę chciał zerwać lokatę to i tak pewnie kasy nie dostanę od razu… A powiedzcie mi jeśli firma ogłosi upadłoś mamy jakaś szansę na odzyskanie depozytu???

  • monika pisze:

   Twoja lokata kończy sie za miesiąc to chyba nie mam sensy zrywać umowy szczególnie że okres wypowiedzenia to 30 dni + 2 tygodnie na ewentualny zwrot.

 19. Henryk pisze:

  Termin wypłaty umowy ,, mojego,, depozytu towarowego to 17 lipiec 2012r. , a wartość towaru na koniec umowy 39200,00 zł.

 20. Rz5 pisze:

  Napiszcie prosze czy pieniadze zostaly Wam przelane ? Dodzwonilam sie dzis do AG i zapewnili (hmyy) ze wyplaty sa juz realizowane i AG wyplaca odsetki karne za spoznienia.
  Chcialabym wiedziec czy nie sciemniaja.
  Pozdrawiam

 21. piotr pisze:

  Witam wypłata 20150 zł powinna wpłynąć na konto 17 lipca.
  Co potrzebne jest do zgłoszenia na policje?

 22. rafter pisze:

  Moja lokata się skończyła 16.07 i nadal nie mam pieniędzy na koncie. Nawet nie idzie się do nich teraz dodzwonić. Co za cholerni gnoje. Mijają już 2 tygodnie od końca i sam nie wiem czy dostanę pieniądze. Czy komuś coś wypłacili?

 23. AJ pisze:

  Moja lokata zakończyła sie 21 lipca na kwotę 20 000zł do tej pory brak środków,w sumie mam zainwestowane 70 000zł,kontakt z konsultantem oczywiście utrudniony,po wizycie w lokalnym oddziale usłyszałam,że w ciagu 3 dni otrzymam zwrot lokaty,niesety zwrotu brak,czekam do środy…później zgłaszam to na Policję
  pozdrawiam

 24. Rz5 pisze:

  Wydaje mi sie ze wycofywanie pieniedzy teraz gdy lokata konczy sie za 2-3 miesiace nie ma sensu. Tez siedze jak na szpilkach bo mam tam oszczednosci.
  Jestem jednak dobrej mysli, mimo wszystko. To juz jest moja 4 lokata 3y poprzednie wyplacane co do minuty. Teraz mam wielka nadzieje ze problemy sa faktycznie zwiazane z tymi rachunkami bankowymi a nie klapa :(

 25. Ewa pisze:

  ja też czekam na pieniądze, miały być wypłacone 24 lipca, wysyłałam dzisiaj maila do biura, odpisali mi, że problem będzie rozwiązany w ciągu 5-7 dni. Co możemy zrobić w sytuacji, kiedy biuro ogłosi upadłość? Czy mamy szansę odzyskać pieniądze z innych lokat, które tam mam, jedna do grudnia, dwie do września?

 26. rafa pisze:

  Czy ktos dostal dzisiaj zalegla wyplate srodkow na konto? bo zaczynam sie powaznie denerwowac, nigdy wiecej nie zaufam tej firmie

 27. Barbara pisze:

  Witam, jedna lokata na 15000 z wyplata 24.07 – brak zwrotu srodkow. Pozostale 2 na laczna kwote 35 000 koncza mi sie w grudniu :-( „czemus biedny? – bom glupi…”

 28. michał pisze:

  sami sobie gotujecie ten los :) oni już nie nadążają z obsługą, każdy kaskę dostaje z tego co widzę, najpierw byli Ci z 5-10 lipca, później 10-15 lipca, a teraz Ci z 15-20, przynajmniej ja to tak widzę, a Wy musicie strasznie katować i męczyć d…skoro ciągle tel. zajęty i mail zapchany :) tak na zdrowy rozum, od takiego ciśnienia jeszcze nic dobrego nie wyszło, życzę Wam takiej pracy !! :D :D hhehehe a i pewnie do kogoś z tego forum dzwonie w jakimś call center i też się wyżywam :D heheh

  • Adam pisze:

   Nikt juz kasy nie dostanie, mam znajomego w AG i powiedzial ze wyplaty zawieszone sa bo nie maja z czego wyplacac…

 29. KA pisze:

  nie otrzymałam przelewu z 24.07 na kwot.18 tys.

 30. M.A. pisze:

  Proszę o pomoc. Mam u nich kilka lokat na około 200 000. czy jest szansa je odzyskac?

 31. ERKA12 pisze:

  Dzisiaj, tj. 30.07.2012 około godz.14.00 w „moim” oddziale AG na 5 stanowisk ku mojemu zaskoczeniu tylko 1 było zajęte, tj. była jedna klientka. Przyznaję sądziłem, że będzie tłum wypłacajacych – rezygnujacych. Mam 3 lokaty X 10000zł., a więc w sumie sporo(koniec – pocz. października).Okazało się w/g przeliczeń na dzien dzisiejszy, że rezygnujac z lokaty 10000 zl. otrzymam ~~6200, a wiec prawie 40% mniej od każdej lokaty. Pani zapewniała, że w AG nic się nie dzieje, że obecnie wypłacają zaległe odsetki (z tego powodu nie udzielają kredytu), a w dniu dzisiejszym zrezygnowała tylko jedna osoba (?).Pozdrawiam wszystkich

 32. SL pisze:

  Kur** Wpłaciłem na lokatę 1.233.00 zł ;/
  20 lipca minął termin wypłaty.
  Dzwonie co drugi dzień i za każdym razem mówią, że problemy z rachunkami, albo, że przelewy już poszły i wszyscy oczekujący w tym i ja dostaną swoje pieniądze ;/

  Co robić? Czekać?

 33. Joanna pisze:

  16.07 koniec lokaty od 18.07 – brak pieniędzy 20 tys. plus odsetki.
  Za miesiąc kończą się dwie lokaty 17 i 16 tys. z odsetkami. Koszmar.

 34. Paweł pisze:

  Moja lokata na kwotę 10.000 zł zakończyła się 20 lipca. Do dzisiaj nie otrzymałem środków. Nie wierzę za bardzo w ich zapewnienia. Obiecują zadzwonić i nie dzwonią, zwodzą jak osobiście przychodzę do oddziału. Składam zawiadomienie do Prokuratury w Gdańsku

 35. piotrek pisze:

  Wpłaciłem na lokatę 350000, mieli mi wypłacić w tym tygodniu 396000, wszystko jest na koncie. Nie ma czym się martwić.
  ++++++++++++++++++++
  2012-07-30 21:51
  Zgodnie z informacjami które posiadam, aby osiągnąć takie odsetki musiałby Pan założyć „lokatę” równo rok temu oprocentowaną na 13%. W historycznych wersjach regulaminów i promocji z tejże firmy brak takiej oferty. Niemniej jeśli tak rzeczywiście było to gratuluję rozwiązania.

 36. mackimacki pisze:

  Moja lokata miała termin wypłaty 24 lipca 2012 – kwota to: 15.874,51zł

 37. Marta pisze:

  Pomocy nie moge wyplacic 400000zl !! Juz nawet nie marze o odsetkach ktore powinny wyniesc 30000zl!!

 38. Piotr pisze:

  Przykro mi to mówić, ale jak ktoś powierza swoje pieniądze jakiemuś tam „Amber Gold”, to powinien się liczyć z takim ryzykiem. Jak czytam, że ktoś powierzył 240 tysięcy takiemu bankowi, to chwytam się za głowę. Życzę Państwu odzyskania swoich pieniędzy.

 39. Barbara pisze:

  Witam, czy sa tu osoby poszkodowane z Krakowa? Czy ktos zglosil juz popelnienie przestepstwa na policji? Proponuje spotkac sie jutro i wreszcie to oficjalnie zrobic.

  +++++++++++++
  Piotr Sielicki 2012-07-30
  Część moich Klientów złożyła zawiadomienia na policji.

 40. Maciej pisze:

  Zainwestowałem kwadrylion złotych na 1000% rocznie!
  Nie wypłacają!!! Co robić?!!

  • Adam pisze:

   Panie premierze jak zyc!? Jak zyc?! Kryzys jest a wszyscy po 30-500tys wplacaja na lokaty xD i udaja biednych… i jak zyc? Jak pieniedzy nikt nie ma

 41. mic pisze:

  Jedyne wyjście aby w przyszłości uniknąć podobnych incydentów: edukacja finansowa

 42. Króliczek pisze:

  Bez paniki!

  Dostaniecie swoje $$$ w postaci biletów OLT Express :)

 43. kravcuś pisze:

  A ja proponuję wizytę w placówkach Amber Gold i odzyskanie części swoich pieniędzy poprzez zabranie komputerów i innych rzeczy, które da się spieniężyć

 44. aaa pisze:

  do Barbara pisze:
  2012/07/30 o 19:40

  ja jestem z K-wa

 45. Marta pisze:

  Jestem z Krakowa – boje sie ze stracilam wszystkie oszczednosci!!! Prosze Cie o kontakt!!

 46. Z pisze:

  Mam lokate w AG na duza sume. Termin lokaty konczy sie za klika dni. Czytajac powyzsze komentarze obawiam sie, ze moge nie dostac pieniedzy. Na stale mieszkam w innym kraju UE. Czy w razie problemow zawiadomienie do prokuratury mozna zlozyc listownie lub telefonicznie czy jednynie osobiscie? Dziekuje za odpowiedz.

  ++++++++++
  Piotr Sielicki 2012-07-30

  Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa można złożyć w najbliższym konsulacie (preferowany sposób) albo listownie (l. polecony) zawiadamiając Prokuraturę. W tym drugim przypadku niezbędne jest podanie m.in. adresu do korespondencji – w celu doręczenia wezwania na przesłuchanie.

 47. Barbara pisze:

  A jeszcze jedno pytanie czy prokuratura podejmuje juz jakies dzialania w celu zabezpieczenia jakichkolwiek pieniedzy i zatrzymania osob odpowiedzialnych za ten nazwijmy to po imieniu przekret?
  ++++++++++
  Piotr Sielicki 2012-07-30
  Prokuratura/policja nie będzie działać bez zawiadomienia. Póki co AG tłumaczy się błędem i dementuje pogłoski jakoby była piramidą finansową, a jedynie instytucją zarabiającą na różnicach kursowych i marżach.

 48. radek pisze:

  juz wyplacaja kase ja dzis przelew dostałem

 49. Z pisze:

  Podczas zakladania lokaty upewniono mnie, ze jest ona (zarowno lokata jak i odsekti) ubezpieczona w PZU. Czy w razie braku wyplaty mozna zbiorowo rozmawiac z PZU? Jak to wlasciwie jest z tym ubezpieczeniem?
  ++++++++++++++
  2012-07-30 Piotr Sielicki
  Specjalnego ubezpieczenia w PZU brak (tj. ubezpieczenia straty finansowej, bankructwa itp).

  • Z. pisze:

   Czyli wspomniana „gwarancja bezpieczeństwa” to kłamstwo?

   • Z. pisze:

    „umowa gwarantuje zwrot 100% kapitału plus gwarantowane odsetki”
    ++++++++++
    Piotr Sielicki 2012-07-31
    Jakie to niewiarygodne ubezpieczenie w PZU (np. od upadłości), skoro działająca firma (Amber) nie pokazuje jego szczegółowych warunków potwierdzających deklaracje?

 50. kamil pisze:

  Najbardziej boli mnie fakt, ze tacy frajerzy i skonczni idioci jak wy macie prawo wyborcze. Dzięki wam ktoś sie zarobił po sufit. Dobrze wam tak zdychajcie teraz w nędzy i nie róbcie dzieci podobnych do was- wszystkim to wyjdzie na dobre.

 51. scep pisze:

  Mozliwy tez jest taki scenariusz: firma dziala z premedytacja siejac panike, w czym od jakiegos czasu pomagaja jej media. Im wiecej osob zerwie lokate i straci te 19,5% tym dla firmy lepiej- bedzie ona miala pieniadze na gwarantowane odsetki dla tych, ktorzy dotrwaja a jeszcze gora kasy zostanie. Z drugiej strony wlasciciel AG byl juz karany i moze gotow jest poswiecic pre lat zycia za kratkami dla fortuny po opuszczeniu wiezienia.

 52. Sylwester pisze:

  jeżeli ktoś jest ze Szczecina lub okolic, proszę o kontakt 884 94 74 54, im szybciej uda nam się zorganizować tym lepiej.

 53. tedete pisze:

  Panie Piotrze czy w przypadku pozwu zbiorowego ważne jest skąd pochodzą poszkodowani? Widzę, że jest Pan z Krakowa ja z Gdańska, czy powinniśmy tutaj szukać innej kancelarii?

  +++++++++
  [Odp:]
  Nie ma znaczenia lokalizacja.

 54. sam inwestuje pisze:

  To co mnie smieszy to fakt, ze jakbyscie wszystkie te pieniadze ktore ulokowaliscie wykorzystali do zakupu prawdziwego zlota ktore by lezalo u was w domu dzisiaj byscie mieli wiecej niz te smieszne % co oni oferuja.

  Gratulacje za myslenie.

 55. Nie zobaczycie już ani złotówki. Co za debile.

 56. Stefan pisze:

  Dzwoniąc na infolinię nagrywajcie rozmowy i pytajcie o nazwisko i stanowisko osoby zawsze będą dodatkowe dane oraz dowody na wprowadzanie Was w błąd i kłamstwa jeśli wyjdzie że kłamali, oczywiście przed rozpoczęciem rozmowy należy poinformować rozmówcę iż rozmowa jest rejestrowana aby można wykorzystać materiał w sądzie jako dowód, notować daty i godziny rozmów i drukować wszystkie maile żeby nic nie zginęło.

 57. Bingo pisze:

  Chyba założę AmberGold bis, bo jak czytam te komentarze to widzę, że w PL same finansowe nieuki. Jak można mieć 200 ooo + i być takim finansowym ignorantem?

  • Lola pisze:

   Co to za naiwne pytanie – pewnie od wybiórcy?
   Odp.
   Trzeba mieć powiązania z trzymającymi władzę = stworzą dla ciebie intratne miejsce pracy w 10-cio osobowym zarządzie 2-u osobowej sp-ki skarbu państwa.
   Z nepotyzmem nie ma to nic wspólnego! To tylko zaradność!

 58. CKW pisze:

  Trochę nie rozumiem tego jęczenia – „widziały gały co brały”. Magiczne systemy gwarantujące takie zyski zwyczajnie nie mają racji bytu i są równie realne jak kraina po drugiej stronie lustra. Amber Gold już od dawna wpisany był na listę instytucji, którym nie warto powierzać pieniędzy. A jęczących zgubiła zwykła pazerność i ślepa wiara reklamom. Polacy nagminnie nie czytają instrukcji, umów, dają się omamić, a potem płaczą. Inwestować dorobek życia i nawet nie pofatygować się żeby sprawdzić firmę, której powierzam pieniądze? Polecałbym włożyć głowę pod kran z zimną wodą.

  • myśleć! pisze:

   Miałem napisać prawie to samo, więc pozostaje mi tylko stwierdzić, że zgadzam się w 100 %. Szkoda mi wszystkich, którzy stracili pieni

 59. Ptasiak pisze:

  To będzie dramat ludzi, ale w sumie nie macie się już czym przejmować, bo kasy już nie macie i jak ręką odjąć – kłopotów od razu mniej. No ale w zamian macie wielką i dość kosztowną lekcję na przyszłość, mam tylko nadzieję że przez to ludzie w Polsce się nie zniechęcą się do lokowania kasy w złoto, ale w złoto a nie jakieś dyrdymały, fizyczne złoto, które można sobie w ogródko zakopać.

 60. ktoś pisze:

  Witam,
  Założyłem lokatę w Amber Gold ale na szczęście kilka dni później odstąpiłem od umowy bez ponoszenia kosztów. W umowie miałem napisane, że pieniądze zostaną zwrócone w 14 dni. Jak się okazało okres ten uwzględniał tylko dni robocze (bez soboty i niedzieli). Pieniądze znalazły się na moim koncie po 20 dniach.

 61. sławek pisze:

  Brak słów. 77.000. Trochę ciężko żyć.Tyle na ten temat.

  • rafa pisze:

   Sławek u mnie podobna sytuacja, zaczynam się mocno denerwować. Jak możesz to podaj swój nr gg,bo generalnie zastanawiam się co robić czy składać już pozew czy jeszcze nie. A ty masz jakiś plan? 3maj się

   • sławek pisze:

    Popieram przedstawione zarzuty wobec KNF i innych wymienionych instytucji.
    Na papierosach jest wyraźna informacja o skutkach.Dlaczego nie można wprowadzić w reklamach informacji o niebezpieczeństwie inwestowania w tego typu przedsięwzięcia.To chyba proste rozwiązanie. KNF ma swoją czarną listę.
    Dzisiaj w TOK-FM kilkakrotnie słyszałem reklamę Amber-Gold -lokata medalowa. Czyste szaleństwo!!!
    Coś tu nie dopracowano prawnie.

    • Lola pisze:

     Biznes jest tylko biznes i nic więcej.
     Tak jak lubicie i wyznajecie: Liczy się zysk za wszelką cenę. Czy twoją/waszą, czy też zwykłego emeryta cenę (ten to ma przechlapane – nawet nie ma takich zmartwień jak ty/wy). Relatywnie emeryt płaci więcej – wszystkim co ma, a ty/wy tylko nadwyżkami. Nie narzekajcie, taka strata to dla ciebie/was pikuś.

    • Lola pisze:

     Kto jak kto ale TOK-FM na pewno wywiąże się ze zobowiązań reklamowych – dostał kasę = wykonał usługę – zareklamował AG.
     To się nazywa bezinteresowność i uczciwość kupiecka!
     I o to chodzi ….. a ty/wy na interwencję państwa, bezradni…. czekacie na socjał.

 62. mateusz pisze:

  jesli AG ogłosi upadłość mamy jakas szanse jeszcze na odzyskanie depozytu????????

 63. dooman pisze:

  Z różnych forów zaczęły dochodzić komunikaty, że jednak wypłacają. A tak apropos LOT sprzedał dziś 34% swoich akcji. Czy macie jakieś info po jakim kursie i dla kogo???

 64. cztaj_regulamin pisze:

  Ludzie, czemu piszecie lokaty? Lokaty – to są w banku. AG oferował „kontrakty lokacyjne”. A tak naprawdę po prostu udzieliliście im pożyczki.

  Podobno AG ma 100kg złota (i tak 4x mniej niż powinien) więc w razie czego będzie się o co bić ;)

 65. guru pisze:

  Reprezentuję uczciwą firmę tradingową. Proszę państwa, pieniędzy od AG nie odzyskacie, ale jeśli mielibyście jeszcze trochę tysięcy/milionów na zbyciu to zapraszam do mnie. Gwarantuję zysk 100% w ciągu roku. Gwarantuję. Jestem uczciwy. Chcesz zyskać to odezwij się. Gwarantuję. Ucziwość i realny zysk. Gwarantuję. Pozdrawiam, i liczę na chojne datki. Gwarantuję. Marek Mamoniak ZŁOTY BURSZTYN.

  • viru pisze:

   Witam, jestem bardzo zainteresowany! Coprawda wtopiłem już 2 miliony w AG, ale liczę że je odzyskam. Mam jeszcze kupę sosu, ale zamiast zatrudnić prawnika zawsze idę po radę na forum! Tam zawsze ktoś ma rację. No to jak się można skontaktować z panem? Niech pan najlepiej da namiary na konto to od razu przelewam pozostałość swojego majątku.

 66. Karol K pisze:

  Niestety znam pewną rodzinę z gumieniec dali się oszukać na ich produkt „Twoja Lokata w Złoto” zainwestowali 85 tysięcy złotych,ale wypowiedzieli umowę tydzień póżniej po zawarciu bo w zagranicznych mediach zrobiło sie o Amber głośno i już ponad pół roku czekają na zwrot kasy i ciągle od pracowników słyszą że już na dniach pieniądze wpłyną na ich konto zgłosili całą sprawę do szczecińskiej prokuratury a oni nawet palcem nie chcą kiwnąć w tej sprawie tylko odrazu mówią że to jest sprawa nie do rozwiąznia i niech lepiej się pogodzą z stratą kasy bo w życiu tak bywa. Oto nasza szczecińska policja tylko kasę brać i po kątach spać.

 67. stresik pisze:

  Lokata kończy mi się w październiku. Wpłaciłem 9000 tys niestety nerwy są ogromne na dzień dzisiejszy

 68. Wspolczujacy pisze:

  Wlos mi sie na glowie jezy, gdy czytam ile ludzi powierzylo AG swoje oszczednosci i nie moze sie doczekac wyplaty. Od poczatku mi to smierdzialo – nie mozna przeciez oferowac lokat ze stalym oprocentowaniem bazujacych na zlocie.

  Zycze Wam powodzenia w odzyskaniu srodkow. Chociaz pewnie zarzad AG juz dawno odlecial samolotem OLT w nieznanym kierunku, gdzie nie dosiegna ich polskie organy ani miedzynarodowe.

 69. Anna P. pisze:

  lokata na 6mcy od 11.o6 na 150tys; dziś zerwę umowę, zobaczę, czy coś uda się odzyskać..

 70. Agusia pisze:

  a ja też mam lokaty, ale na 6,4% i śpię spokojnie bo nie AG, a w normalnym banku :-) ))))))))))))))))))))

 71. nikt ważny pisze:

  Jakiś procent odzyskanych pieniędzy proszę przeznaczyć na zakup srebrnych monet 20-złotowych NBP (92,5% srebra; legalny środek płatniczy w Polsce). [www] Powinno to Państwu z czasem (perspektywa kilku-kilkunastu lat) odrobinę zrekompensować straty. AmberGold to symptom całej naszej rzeczywistości finansowej.

 72. Uwe pisze:

  Podzielę się z wami prawdą o Sp. z o.o. pseudo prezesach i zarządach.

  Doświadczyłem ryzyka z powierzeniem mienia większej wartości legalnej Spółce z o.o. która miała w nazwie wpis OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚĆ (czytaj do wysokości kapitału który może być wydany na zakupy w całości).
  Słyszał ktoś aby kogokolwiek z zarządu tych spółek Sąd skazał za działanie na szkodę klientów?
  Udowodnienie zarządowi takich działań jest bardzo trudne. Zarząd bronił się, że miał pomysł na inwestowanie ale „coś tam, coś tam coś tam…” i prokuratura oraz Sąd dała mu wiarę bo i czego mu nie wierzyć. – NIESTETY TAKA JEST RZECZYWISTOŚĆ.
  W Ameryce jak biznes się nie kręci to ogłasza się upadłość a na drugi dzień zaczyna się inny biznes i nie jest to nic nadzwyczajnego.
  A KAPITAŁ Sp. z o.o.?
  Nie ważne czy to jest 5000zł czy to jest 50 000 000zł PIENIĘDZY MOŻE NIE BYĆ! Zarząd spółki ma prawo zarządzać nimi w 100% a nawet więcej zaciągając zobowiązania I TE PIENIĄDZE MAJĄ PRAWO BYĆ WYDANE na działalność prowadzoną przez spółkę. A jeśli się skończą to albo wezwać udziałowców i dofinansować ( co zdarza się bardzo rzadko), albo zgłosić wniosek o upadłość, albo jeśli nie będzie pieniędzy na opłatę zgłoszeniową to porzucić spółkę w związku z brakiem środków do dalszego funkcjonowania.

  W gazetach, mediach itp. wiele razy słychać było o wielkich aferach, przekrętach przesłuchaniach osób sprawujących zarządy. Nagłówki pisały hasła … „ TO TYLKO WIERZCHOŁEK GÓRY LODOWEJ”.. mijał jakiś czas po czym okazywało się, że prokuratura umorzyła śledztwo, zarząd się zmienił bądź jeszcze coś innego i tak naprawdę tylko przybywa osób instytucji i firm poszkodowany którzy tak naprawdę nic nie mogą zrobić. – smutne to ale prawdziwe.

  Pozdrawiam wszystkich którzy powierzyli Sp. z o.o. tak jak ja kiedyś w dobrej wierze oszczędności. Nie martwcie się jeśli teraz nie doczekacie sprawiedliwości to przy przejściu na „TAMTEN ŚWIAT” wszyscy zostaną odpowiednio wynagrodzeni za zło i dobro uczynione za życia.

  PS. Przeglądając „dorobek spółkowy” Pana Marcina i Pani Katarzyny PLICHTA ich udziały , powiązania osobowe i kapitałowe, zastanawiające jest skąd tacy młodzi ludzie byli w posiadaniu takich kapitałów założycielskich? – może się kiedyś dowiemy.

 73. Jay pisze:

  Czytam te posty i strasznie mi przykro. Kiedyś też straciłem relatywnie małą kasę na podobnej głupocie, ale wtedy to było dla mnie dużo pieniędzy. Dobrze, że na Sky Line nie wystarczyło. Może to tak jest, że każdy, albo jego / jej bliski musi stracić na tego typu „inwestycjach”, żeby się nauczyć. Współczuję wszystkim którzy stracili na tym AG.

 74. F pisze:

  Panstwa Pieniądze zostały dawno zutylizowane przez małżonków Plichta. Im szybciej to sobie uświadomicie tym lepiej dla Waszego zdrowia psychicznego. Zaczniecie proces odzyskiwania równowagi psychicznej, a to musi zabrać trochę czasu. To tylko pieniądze, lepiej utopić (głupio, bo głupio nie da się ukryć) kasę niż na przykład dowiedziec się, że ma się raka, albo dziecko ma. To są problemy, a kasa to tylko kasa.

  Teraz to nawet szkoda kasy na jakieś pozwy zbiorowe… wyrok do przybicia na ścianę.

  PS. na premierze filmu Wajdy o Bolesławie Wałęsie nie zapominajcie Państwo poczuć się jak sponsorzy, którymi jesteście.

 75. Katarzyna Plichta pisze:

  A Plichta, który wyrolował Was wszystkich, śmieje się Wam w twarz… Brońcie go jeszcze… co za kraj…

 76. Adam Nowak pisze:

  Dlatego najbezpieczniej jest lokować w rzeczy pewne. Ja np. za pomocą firmy ……………. z Warszawy zainwestował w antyki i sztukę we własnym mieszkaniu. Roczny zysk lepszy niż na złocie, a wszystko u mnie w mieszkaniu. Dziwię się, że ludzie tak nie robią.

  • Ron pisze:

   A kto Ci ten zysk wypłaca co roku ? Dopóki nie spienięzysz antyków nie ma mowy o zadnym zysku ani stracie. Takie inwestycje są tylko ucieczką przed inflacja – niczym wiecej – to już lepiej kupić mieszkanie i wynajmować.

 77. fikuś pisze:

  W jaki sposób wyście te pieniądze zarobili? Trudniliście się nierządem? Jak ktoś dorobił się 400 tys. zł oszczędności i ładuje to w AG, to raczej tego na normalnej pracy się nie dorobił, bo nie byłby tak głupi żeby powierzać to AG. Nie dość, że wam Plichta nie odda kasy, to jeszcze będziecie mieć US skarbowy na głowie – raz za niepłacenie podatków od otrzymanych odsetek (pożyczyliście Plichcie kasę na procent), to jeszcze US będzie dochodził skąd macie te pieniądze.
  Współczuję naiwnym, a dla cwaniaczków, którzy myśleli że są super sprytni to dobra nauczka i nauka pokory.

 78. marjan hazardzista pisze:

  witam .czy wy wkladajac pieniadze w amber nie sprawdzaliscie w internecie lub gdzie kolwiek opinii na temat amber- w tv jakis miesiac temu czy wiecej mowili ze jest na jakiejs czarnej liscie !nie che tu sie wymadrzac itp dodam ze tez mialem u nich lokate w zloto na ten najwyzszy procent .moja lokata zostala wyplacona w calosci jak na umowie tylko jej zakonczenie bylo 7 miesiecy temu .napisze jeszce iz przed wlozeniem sprawdzilem dokladnie co to za firma i juz bylo glosno a dopiero powstawala, ze jest zalozona przez kogos kto byl kazany za oszustwa finansowe itp i juz wtedy byly ostrzezenia zeby w to nie inwestowac ale zainwestowalem …firma miala oddzial wtedy tylko w jednym miescie gdzies na polnocy polki teraz jest chyba w kazdym wielkim miescie

 79. Barbara pisze:

  15000 z 24.07, na infolinii AG mnie dzisiaj poinformowalo (po raz n-ty) ze otrzymam zwrot w cgu 5-7 dni. nie wierze.

  Moj kom: ____________ (prosze o nie publikowanie numeru!)

 80. Mateusz pisze:

  ja założyłem w AG lokate w styczniu na pół roku. Faktycznie w określonym terminie nie dostałem forsy. Sami dzwonili, że jakieś opóźnienia mają a ja specjanlie tego nie śledziłem. Po kilku dniach Pani zadzwoniła czy widze środki na kocie, jeśli nie to miałem zadzwonić. Sprawdziłem, jest ok, zgodnie z umową. Jedyne co moge podpowiedzieć, to podążanie za nerwami nic nie da, weź oddech i zastanów się co możesz zrobić rozsądnego. Trzymam kciuki.

 81. Adam pisze:

  szczerze mówiąc, to trzeba być idiotą, aby wpłacać jakiekolwiek pieniądze do takich firm jak Amber Gold…. czy Polacy nigdy nie nauczą się ekonomii?

 82. m pisze:

  Ludzie musicie się pogodzić, że tych pieniędzy na 99% już nie odzyskacie. Wasze lokaty stały się wkładem w linie lotnicze OLT, które dziś padły ostatecznie – zostały im zabrane samoloty. Swoją postawą pokazaliście, że raczej nie byliście godni trzymać takie oszczędności. Przy takiej ilości banków, które są o wiele bardziej wiarygodnie od jakiejś pseudogrupy bankowej. I uwierzyliście, że firma ta ma pokrycie w złocie o wadze 100kg. Nawet nie wiem czy ma 100gr.
  Zrozumcie, że waszych pieniędzy już nie odzyskacie. Smutne ale prawdziwe.

 83. tr pisze:

  [] wpłaca pieniądze na takie coś, co nawet nie nazywa się lokatą! Ludzie, myślcie najpierw, a potem działajcie a nie jęczcie z własnej głupoty.

 84. Agnieszka pisze:

  Własnie wróciłam z Prokuratury,mój przypadek został zgłoszony,radze wszystkim innym poszkodowanym zrobic to samo
  pozdrawiam

 85. malgorzata pisze:

  Jestem klientką Amber Gold. Zainwestowana 62.000.00, termin lokaty upływa w październiku.

  Tak jak wielu innych popełniłam bład inwestując w tej firmie. I w sumie sama do siebie powinnam mieć tylko pretensje, że nie wykazałam sie zbyt wysokim poziomem edukacji w zakresie finansów.

  Jednakze gdy czytam histore sporu Amber Gold z KNF oraz Ministerstwem Finansow do glowy przychodzi mi wiele pytan, na ktore nie umiem znalezc odpowiedzi.

  Cały spór wokół amber Gold sprowadza sięę do odpowiedzi na pytania:
  -czym Amber Gold jest (parbankiem czy domem składowym)
  -komu podlega (KNF czy Ministerstwu Gospodarki)
  -jakie regulacje znajdują zastosowanie do Amber Gold

  Z tego co czytalam, wydaje sie ze nawet KNF i Ministerswo Gospodarki mialo (ma) problemy z ustaleniem tego.

  W 2010 została przcież wydana decyzja administracyjna Ministerswa Gospodarki o natychmiastowym zakazie prowadzenia działaności przez Amber Gold . Minister Gospodarki uznał wówczas ze Amber Gold jest domem skladowym, dom skladowy podlega Ministerstwu, a ministerstwo ma prawo kontrolowania i ingerowania w dzialność domu składowego. Zreszta sam Amber Gold uważał sie za dom składowy a nie za bank.

  Decyzja o zakazie dzialalnosci firmy zostala zmieniona, Amber Gold kontynuowal swa dzialalnosc. A tymczasem KNF zastanawial sie czy Amber Gold przypadkiem nie jest bankiem a co za tym idzie czy nie powinien przypadkiem miec stosownych uprawnien do prowadzenia tego typu działalności….

  Moim skromnym zdaniem cos tu jest nie tak. Przez kilka lat polskie instytucje (KNF, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Finansów, Prokuratura) nie byly w stanie okreslic czym jest Amber Gold, a co za tym idzie czy działa zgodnie z prawem czy nie. Co za tym idzie pozwolily Amber Gold działać na tyle dlugo aby wyrzadzic szkode tysiacom osob.
  Jeżeli Amber Gold był w istocie domem składowym, a Minister Gospodarki zmienił swą decyzje o wydanym zakazie dzialalnosci, to by oznaczalo ze ostateczna decyzja Ministerstwa Gospodarki byla dezyja niewlasciwa, za co Ministerswo Gospodarki powinno poniesc odpowiedzialnosc tym bardziej ze decyzja ta okazala sie by katastrofalna w skutkach. No przeciez istnieja przepisy o odpowiedzialnosc organow Panstwa za wydawane decyzje, nieprawdaz?

  Jezeli Amber Gold byl jednak bankiem, a wiec podlegal KNF, to skoro jak wiemy nie mial uprawnien wlasciwych do prowadzenia dzialalnosci bankowych dlaczego KNF nie polozyla kres tej dzialalnosci? Przeciez do ustalenia czy dana spolka ma wymagane pozwolenie na prowadzenie dzialalnosci bankowej czy nie nie potrzeba sledztwa prokuratorskiego!

  Amber Gold to oczywiscie glowny winowajca tego zamieszania, ale ja pytam co Polskie instytucje I organy wymiaru sprawiedliwosci zrobily w tym kierunku, aby nas przed tym uchronic? Przeciez nie mozna w jeden dzien wydac natychmiastowego zakazu prowadzenia dzialalnosci, a na drugi dzien udawac ze nie bylo tematu!!! Przeciez takiego zakazu nie wydaje sie z blachych przyczyn.

  Ja pytam o odpowiedzialnosc organow administracji publicznej oraz organow sprawiedliwosci za ich dzialania, brak dzialania, dezycje, brak decyzji, zaniedbania!!!

  Ja naprawde nie szukam na sile winnych poza soba. Dzis moge powiedziec ze podejmujac dezycje o zainwestowaniu w Amber Gold chyba bylam niespelna rozumu. Ale prawda jest taka, gdyby dzialalnosc tej fimy zostala zakonczona dawno temu – a powinna byc bo byly ku temu przeslanki- ani ja ani inne osoby spalyby dzis duzo spokojniej!

  • Yanosh pisze:

   W Polsce, jak w większości cywilizowanych krajów władze nie mogą nikomu zakazać prowadzenia działalności ot tak sobie – mogą tylko ograniczać niektóre jej zakresy.
   Pożyczanie od ludzi pieniędzy na dowolnie wysoki procent, a to robią AG, Finroyal czy inne mizary, nie jest prawnie zakazane. Nie wolno jedynie nazywać tego bankiem bez spełnienia odpowiednich warunków. I KNF jako odpowiednia instytucja ostrzegła publcznie parę lat temu, że AG robi coś co jest zastrzeżone dla banków, choć bankiem nie jest. To samo dotyczy domów składowych. MG zakzazało używania nazwy Dom Składowy i AG się temu poddało.
   Należy czytać uważnie zasady, pytać o szczegóły.
   Dla mnie największym skandalem w tej historii jest to, że Portale typu gazeta.pl obok artykułów o podejrzanych interesach p. Plichty (używajmy tego nazwiska, póki wolno) zamieszczały reklamy AG. No cóż, pecunianon olet.
   Jeszcze niedawno AG wypłacał wielkie procenty zgodnie z ofertą – czy wtedy należało ich aresztować ?? Za co??? Za to że podpisywali kretyńskie (dla ich spółki, przy założeniu dochowania warunków) umowy??? A może chcieli być dobroczyńcami i rozdać ludziom kasę wygraną w amerykańskim lotto??

   Ludzie, nie ma nic za darmo, daliście się nabrać sprawnym oszustom. Pytanie tylko, kto stoi za nimi…

   • prawo i sprawiedliwość pisze:

    Zaraz, zaraz… to twierdzisz, że jeżeli ktoś pobiera pieniądze na umowę i nie dotrzymuje tej umowy, zagrabiając pieniadze klientów to to jest działalnością gospodarczą??? Przecież to jest przestępstwo podlegające ściganiu i karze według kodeksu karnego RP.Co mnie obchodzi, ze Amber Gold moze nie mieć pieniedzy na odsetki? Podpisał umowe w Państwie Prawa jaką jest Polska? PODPISAŁ. Więc niech się z niej wywiąże. Jesli nie, to niech właściciel AG Marcin P. i jego spadkobiercy spłacą klientów. Jesli instytucje państwowe tj. Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Gospodarki,Prokuratura, Sądy popełniły błędy to niech te instytucje wypłacą odszkodowanie obywatelom swojego kraju. ALBO JESTEŚMY PAŃSTWEM PRAWA, ALBO NIE.

  • Jay pisze:

   Szanowna Pani,
   Gdyby Ministerstwo lub KNF zamknęło AG – to ta piramida po prostu położyłaby się wcześniej. Zamiast komentarzy jak tutaj – byłoby psioczenie na rząd, ministerstwo, KNF, że wtrącają się do gospodarki, że przez niech ludzie stracili kasę itp. I tak źle, i tak niedobrze. Po prostu – ludzie zapomnieli już o Sky Line, Grobelnym itp. Chciwość, chęć ponadprzeciętnego zysku przysłoniła zdrowy rozsądek. A w życiu nie ma nic za darmo. Jak coś wygląda za dobrze, za łatwo, to znaczy, że jest drugie dno, że kiedyś zapłaci się za to. Tylko waluta może być różna. Za przyjemne życie na początku brania narkotyków płaci się potem śmiercią i upodleniem, za fajne alkoholowe balangi – tym samym. Za nieprzeciętny sukces na który zapracowało się oddając się w 100% karierze, płaci się samotnością, nawet jeśli ma się rodzinę. Za przyjemność palenia na początku płaci się zdrowiem, potem wcześniejszą śmiercią. Itd itp. Zawsze się płaci za wszystko co ponadprzeciętne – tylko waluta jest różna.

  • Lola pisze:

   Zaczynamy tęsknić za normalnością? Stop krętactwom? Na bajki o tarczy antykorupcyjnej? Sprzeczne decyzje bolą?
   Do tego potrzeba myślenia – podczas wyborów.
   Daliście się nabrać na brednie o „policyjnym państwie” – tzw. IV RP Kaczorów!? To teraz płaćcie …. Nauka kosztuje!

  • ania pisze:

   W pełni popieram to co napisałaś,podobną treść, mniej obszerną tu wpisałam. Coś z tym państwem jest nie tak, skoro taki podmoiot-widmo, może legalnie działać. Oczywiście sama podjęłam decyzję o wpłacie środków, ale jestem zdruzgotana bałaganem w tym państwie. GDZIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ORGANÓW ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ

   +++++++++ [Piotr Sielicki]
   Odp.
   Jeśli wykazane będzie że Skarb Państwa ponosi winę – to pozew vs. Skarb Państwa wydaje się zasadny. Póki co wina jest „oczywista” w społecznym odczuciu – czekam na analizy z kilku Kancelarii.

 86. SEBA pisze:

  Nie znam się. Wygląda to na majstersztyk Założyć jakiś tam fundusz,
  dać rewelacyjny %, a później rozgłosić że firma się wali.
  20% w kieszeni – do tego klient zadowolony – jak by nie było nie stracił 80 procent.

 87. poszkodowany pisze:

  Dnia 18.07.2012 zakończyła mi się lokata w platynę na kwote 5000 PLN. 20.07,2012 minął termin wypłaty środków do dziś tj. 31.07.2012 nie otrzymałem środków. Amber Gold zalega mi 5057.50 PLN.

  Zastanawiam się jakie kroki należy podjąć aby powstrzymać Marcina Plichtę prze ucieczką z kraju. Wszelkie pozwy jak przypuszczam będą pewnie kierowane na Amber Gold zadaje sobie pytanie co z tego będzie jeśli główny winowajca wraz z pieniędzmi inwestorów będzie już na kajmanach?

 88. mati pisze:

  Witam ja dostałem wypłatę z AG 24 lipca i jakoś nie panikuję, Każdy w swoim czasie ją dostanie a bieganie ze skargą na policję tylko zwolni wypłaty.

 89. Marcin pisze:

  Ufam Amber Gold i Zamierzam wpłacić im 50 000 zł. Jutro jadę do oddziału. Takich zysków nie daje żaden bank.

 90. Wspolczuje pisze:

  ..i podziwiam..
  nie wiem jak Wam pomoc – bo tu nie da sie pomoc…
  chyba ze zerwiecie te umowy i A oblowi sie na te 19.5% od 90% z Was i reszte lekko splaci i w dodatku bedzie super legalnie…

  Ale wiecie co jak moznabylo uwierzyc w te reklamy.. jak na to patrzylem to myslalem – co za przekret – przeciez to nie realne..
  gdyby tak bylo to skad te kryzysy finansowe- ludzie…

  najgorsze to to ze prawdopodobnie jestescie jakos wyksztalceni bo zarabialiscie na tyle zeby moc odlozyc.. SZOK

  Nie wiem co gorsze – firma zlodziejska z polotem zachodnim
  czy spoleczenstwo latwowierne – i niech mi znow Państwo sprobuje pogamac to mnie tu szlak trafi.. bo na prawde nie mam ochoty doplacac do cudzej naiwnosci.Od kredytow na mieszkania po pseudo lokaty w pseudo bankach… żenuła………

  skoro tak chcemy ameryki.. to mamy namiastke

 91. poszkodowany pisze:

  Mój nr tel to ………….. jestem z Krakowa proszę o nie publikowanie ani nie udostępnianie tych danych jeśli nie wiąże się to bezpośrednio z działaniami mającymi na celu odzyskania zainwestowanych środków.

 92. Wspolczuje pisze:

  świetne a gdzie tą info o kapitale zakladowym można wyklikac na ich stronie? :)

  • Wspolczuje pisze:

   dodam ze zapraszam na strony normalnych bankow..
   nie wiem czy moderator tego nie usunie.. ale BZWBK ma to info w stopce, ING po 2 kliknieciach da sie dojsc..
   duze Banki..a AG ma rownowartosc ponad 1/3 kapitalu ING..
   skąd???

  • Wspolczuje pisze:

   hehe dobra zaraz sam sie zaczne moderowac.. znalazlem na ich stronie info o kapitale.. nie bylo tak latwo ale sie zgadza- jest 50 000 000
   ale tez dopisek ze drugi kapital dla funduszu poreczeniowego o wysokosci juz tylko – 10 000 000

   • x pisze:

    Rachunek bankowy ma zostać otwarty poza Polską, żeby dokonywać z niego wypłat trzeba najpierw tam wytransferować środki!!!!
    Już tylko to budzi wielkie obawy!!!!!

    • monika pisze:

     ludzie po co się nakręcać!!! Ja też ulokowałam sporą kasę w AG. Jak koleś bedzie chciał zrobic przewał to i tak zrobi… i nikt kasy nie dostanie czy to z polski czy z innego kraju.

     • Rz5 pisze:

      Nakrecanie jest tutaj niestety naturalnym zachowaniem, jednak zgadzam sie w 100% ze wielka panika i nagminne wycofanie srodkow i zrywanie lokat nic nie da. Wrecz wspomoze AG bo 19% na czysciutko z kazdej zerwanej lokaty to kawal grosza. Nie ukrywam, ze dla mnie to lepiej… bo moja lokata konczy sie dopiero w listopadzia, przynajmniej jest szansa, ze beda mieli kase… Tez mialam pedzic zeby zerwac umowe, ale na szczescie maz mnie powstrzymal. Jesli maja wyplacic to wyplaca, jesli sie zawina to czy zerwe czy nie zerwe zostane z reka w nocniku.
      DziS w Wawie dziesiatki ludzi w placowce i podobno kazda z nich zrywala umowy. Pytam PO CO ?

     • ewa pisze:

      ludzie placa kary a Amber Gold sie smieje bo kasa idzie dla Nich :)

 93. radek pisze:

  Ten genialny pomysł na biznes został zaczerpnięty zapewne od Bernarda Madoffa.
  a pieniadze sa na kontach na Kajmanach

  współczuje nerwów

 94. wojtek pisze:

  Mam 2lokaty jedna konczy sie 10 sierpnia druga 6stycznia łacznie prawie 25000 i ogolnie najblizsze dni nie beda nalezaly do spokojnych,współczuje wszystkim nawet tym co ulokowali 2 czy 3 tysiace,jednak niedawno byłem u swojego doradcy ktory obraca moimi pieniedzmi z firmy tax care i weszlismy na temat AG: mial klienta ktory ulokował 500.000 zł i amber 2tygodnie zwlekal z wypłatą ale w koncu wypłacil temu klientowi wraz z odestkami,fakt ze jego przygoda z AG na tym sie skonczyła,ja mam nadzieje ze mi oraz wszystkim uda sie odzyskac te pieniadze,pozdrawiam

 95. Edyward pisze:

  Nie wierzę że ludzie tyle kasy pakowali na taki % nie do osiągnięcia.

 96. ja pisze:

  Marcin a ja idę jutro okraść dwa samochody Zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie :)

 97. ja pisze:

  chce swoja kasę koko spoko chce tylko swoja kasę

 98. kapcia_a pisze:

  mnie również udało się dodzwonić ale od tygodnia słyszę to samo ,wypłat będzie do5 dni .zaczynam wątpić.Co robić macie jakieś rozsądne pomysły piszcie .Pozdrawiam

 99. aszymk pisze:

  mam 3 lokaty, jednej termin 26 lipca i brak środków na koncie o reszcienie mówie, jeśli są to przejściowe kłopoty jak się tłumaczą to już powinny się skończyć

 100. F pisze:

  W tym miejscu pragnę powitać kilku pracowników AG oddelegowanych na ten odcinek (zawsze lepiej niż słuchać bluzgów w call center). Dobra wiadomosc: Wasza misja potrwa góra kilka dni….

 101. Agata pisze:

  Skąd tak naiwni ludzie mają tak wiele pieniędzy?

 102. pil pisze:

  witam
  u mnie lokata od 18.04.2012-17.07.2012 60000zł czyli 19.07.2012 miałem mieć 61613,72zł, do dzisiaj nie mam nic i nie wiem co robić
  pozdrawiam

 103. mati pisze:

  Mam pytanie czy ktoś jeszcze prócz mnie dostał wypłatę po 24 lipca ???

 104. guru pisze:

  Witam. Mam pytanie, jak można zainwestować w Amber Gold? Trochę o tym słyszałem, że dają niezłe oprocentowanie, a mam dużo gotówki i chciałbym aby pracowała na mnie. Ogólnie mam taki plan na życie, żeby już nie pracować, tylko żeby Amber Gold na mnie pracował. Chciałbym im powierzyć 100tys. a może milion, a może kilka i niech ta cudowna firma na mnie pracuje. W tym chorym kraju tylko ta jedna firma jest tak wspaniała, że będzie mi dawać kokosy. Wszyscy inni chcieliby mnie wyru***ć na kasę, ale Amber Gold jest inna, i dlatego im ufam. Proste prawda? Oddam im kasę a oni mi oddadzą kilkukrotnie więcej. Nie czytałem postów powyżej ponieważ jestem tak leniwy, że wolę siedzieć w internecie na pudelku niż zainteresować się jak ulokować swoje oszczędności, dlatego mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto mi podpowie jak mogę zacząć współpracę z Amber Gold. Nawet wejdę już poprzeglądać jakieś wille, jak tylko dostanę pierwszą wypłatę od AG to sobie ją kupię. Proszę tylko o poważne porady i kontakty.

 105. Mirek_35 pisze:

  Kurde ludzie ja sprzedałem dom i samochód – władowałem na kilka lokat prawie 650 000 zł. ……………. czy da rade odzyskać środki ?

 106. aaa2 pisze:

  mnie wisza 22 400 z data wyplaty 25 lipca i zero przelewu

 107. Wyborca pisze:

  Uważam, że ludziom powierzającym środki firmom takim jak Amber Gold powinno odbierać się prawa wyborcze. Nie chcę, żeby finansowi ignoranci współdecydowali o losach naszego kraju!

 108. Prezes pisze:

  Nic nie dostaniecie! To spekulacja i chciwość zgubiła Was i mnie też. A tych skur…. Ominie kara. Tak to jest – zawsze znajdą oszuści utrzciwych ludzi i ich oszukają.

 109. Rozporek bis pisze:

  Szanowne Panstwo inwestorowie ze gwarancjo,

  Szczere gratulacje i przypominam Wielmoznym Inwestorkom co nastepuje:

  1. wplacajac pieniazki nie interesowal was nadzor, gdzie jest te zloto, kto nim zarzadza i w jaki sposob. teraz nagle was interesuje?

  2. daliscie piniondze jakiejs tam firemce ot tak, bo miala baner kolorowy. moze wam odda, moze nie. to nie jest bank ani TFI a zatem: oddawac nie musi, bo nie ma podstaw prawnych.

  3. dom skladowy, bank? malgosiu, wieslawo lub inna jolciu: mylny błąd. amber to po prostu spoleczka prawa handlowego. dalas jej kaske i masz nawet w umowie, ze moga oni te umowe dowolnie zmienic kiedy i jak chca. happy? panimajesz czy trzeba ci osobiscie wytlumaczyc na kolankach?

  4. Na boga dżizasa chrajsta harego krysznego i kabałę syjońską… Wy ludzie NIE CHCIELISCIE ZADNEGO NADZORU wplacajac do nich mamone! Nie chcieliscie ponosic ryzyka straty jesli zloto spadnie. uwazaliscie chyba ze ktos wam z nieba te odsetki da. Ci ktorzy wtopia, moga podziekowac tym co wyplacili z odsetkami, ich zyski to sa po czesci straty tych „wrobionych”.

  5. Puknijcie sie w czolka i zastanowcie: jaki nadzor finansowy jest w polsce z KNFem i sądami, skoro nie potrafią oni zrobic doslownie NIC. Jak bylo z interbrok? oszust moze dzialac na dowolna skale, nikt mu nic nie zrobi. to pewne jak lokata w zloto z gwarancja, ha ha ha.

 110. Lola pisze:

  Przecież wiadomo było, że to typowa piramida.
  Nadspodziewane wysokie oprocentowanie daje tylko potencjalny bankrut – extra płaci za duże ryzyko.
  [moderated]

 111. AntyA pisze:

  Słów kilka :

  1/ Spółek plichtowie maja kilka :
  KRS 0000310211 AMBER GOLD INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  KRS 0000322228 AMBER GOLD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  KRS 0000409393 AMBER GOLD OBSŁUGA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  KRS 0000415403 AMBER GOLD SPÓŁKA AKCYJNA
  KRS 0000415860 AMBER GOLD USŁUGI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

  Ma to w chwili obecnej znikome znaczenie, bo te pieniądze przeleciały przez te spólki (o gałezi OLT w tym miejscu nie ma sensu nic mówic) i tak czy owak ich nie ma ani w spółce która dawała front office do tych deali ani w pozostałych spółkach, z grzeczności dodam najprawdopodobniej – to tylko przypuszczenie.

  2/ zgodnie z art. 27 ust 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Podatnicy obowiązani do sporządzenia sprawozdania finansowego przekazują do urzędu skarbowego sprawozdanie wraz z opinią i raportem podmiotu uprawnionego do badania sprawozdań finansowych, w terminie 10 dni od daty zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego, czy do 10 lipca 2012 roku takowe powinno znaleźć sie w skarbówce.
  To ja sie pytam czy organy podatkowe pierwszej instancji otrzymały te dokumenty ? Bo nikt nic nie mówi z tej strony. Sąd wezwał amber gold do żłozenia sprawozdania, a skarbówka swoje ma że nie zabiera na ten temat głosu ? Zgodnie z przepisami o własciwości, własciwymi bedą tu : Pomorski Urząd Skarbowy w Gdańsku bądź/i Pierwszy Urząd Skarbowy w Gdańsku.
  Może jakis dziennikarz który ma za soba prawo prasowe zadzwoniłby sie i zapytał co w tym temacie, zwykły obywatel odbije sie jak od ściany (tajemnica skarbowa).
  Czyżby amber gold-y rzetelnie sie wywiązywały ze swych obowiązków fiskalnych, i to zarówno tych dokumentacyjnych jak i tego podstawowego, bo chociażby podatek dochodowy od tych niebotycznych zysków trzebaby płacić – takze może warto zapytać.

  3/ Skoro prokuratura prowadzi postepowanie w sprawie to ja się pytam, dlaczego nie wysłano do amber gold kontroli skarbowej ? ustawa o kontroli skarbowej daje dośc duże uprawinienia inspektorom kontroli skarbowej, a do tego mają jeszcze wywiad skarbowy, który na przykłąd może :
  Art. 36aa. 1. W ramach czynności operacyjno-rozpoznawczych pracownicy wywiadu skarbowego mają prawo do obserwowania i rejestrowania przy użyciu środków technicznych obrazu zdarzeń w miejscach publicznych oraz dźwięku towarzyszącego tym zdarzeniom – wyłącznie w toku czynności podejmowanych w celu ustalenia sprawców oraz uzyskania i utrwalenia dowodów przestępstw skarbowych lub przestępstw, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 14b, oraz naruszeń przepisów, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 12.

  a to wszystko w celu :
  Art. 36c. 1.  W ramach czynności operacyjno-rozpoznawczych, podejmowanych przez wywiad skarbowy w celu wykrycia, ustalenia sprawców oraz uzyskania i utrwalenia dowodów przestępstw:
  1) skarbowych, jeżeli wartość przedmiotu czynu lub uszczuplenie należności publicznoprawnej przekracza w dacie popełnienia czynu zabronionego pięćdziesięciokrotną wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę określonego na podstawie odrębnych przepisów,
  1a) skarbowych, o których mowa w art. 107 § 1 Kodeksu karnego skarbowego,
  2) przeciwko obrotowi gospodarczemu, powodujących szkodę majątkową, jeżeli wysokość szkody przekracza w dacie popełnienia czynu zabronionego pięćdziesięciokrotną wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę określonego na podstawie odrębnych przepisów,
  3) przeciwko mieniu, jeżeli wartość mienia przekracza w dacie popełnienia czynu zabronionego pięćdziesięciokrotną wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę określonego na podstawie odrębnych przepisów,
  4) przyjmowania lub wręczania korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją publiczną lub funkcją związaną ze szczególną odpowiedzialnością,
  5) ściganych na mocy umów i porozumień międzynarodowych
  - jeżeli inne środki okazały się bezskuteczne albo będą nieprzydatne, Sąd Okręgowy w Warszawie, zwany dalej „Sądem”, na pisemny wniosek Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, złożony po uzyskaniu pisemnej zgody Prokuratora Generalnego, może, w drodze postanowienia, zarządzić

  kontrolę operacyjną.

  Jest od dłuższego czasu dużo szumu i nic ??? Ja zdaje sobie sprawe że te działania ze swej istoty sa niejawne, ale moge sie założyć że nikt nie kiwną nawet palcem w tej sprawie w Pomorskim bądź w UKS.

  4/ I wreszcie znany i lubiany BGŻ. Od roku słysze że złoto jest deponowane w BGŻ. A co na to BGŻ ? Co na wiadomosci medialne banki którymi sie amber gold zasłania ? Nie maja rzeczników prasowych czy trzesą portkami przed ewentualnymi postepowaniami odszkodowawczymi ze strony plichtów ?

  KNF i sąd rejestrowy nie mają aktywnych możliwosci oddziaływania na amber gold, kar po pare tysiecy nie bierzemy poważnie, ale prokuratura ma i może uzywać innych organów państwa dysponujących odpowiednimi uprawnieniami i „zapleczem technicznym” do egzekwowania „prawa”.

  Tyle że trzeba było to zrobic w 2010 i w 2011 mielibysmy odpowiedzi na nurtujące pytania a dzis to mozemy mówić o tym jak o wykładzie z historii gospodarczej.

 112. Bogdan pisze:

  ciekawa infografika:
  http://tnij.org/amber_gold

 113. Przemek pisze:

  Nie bardzo rozumiem jak można powierzyć środki finansowe firmie, która masowemu inwestorowi oferuje stopy zwrotu na poziomie 14% o_O?!

 114. Robert z Łodzi pisze:

  Ludzie! Pomocy! Wróciłem właśnie z AG z informacją, że ‚mam się nie martwić’, ale nie są w stanie odpowiedzieć kiedy dostanę przelew. Razem z kolegą zainwestowaliśmy pieniądze na które pracowaliśmy ostatnie 6 lat w Anglii… Łącznie ponad 400 tys. PLN!!!! Do czasu uruchomienia inwestycji o której wspólnie marzyliśmy miały leżeć na lokacie w banku – trafiła się okazja z AG i wpłaciliśmy je tam. To jakiś dramat.

 115. kris pisze:

  konkretne pytanie: czy ci z Państwa, którzy czekają na wypłatę, otrzymali kiedykolwiek info o przelewie z millebank?
  Tak przy okazji, tym autorom postów, którzy nie potrafią odróznić ewentualnego oszusta od pokrzywdzonego, również polecam powrót do szkoły lub przynajmniej odrobinę refleksji. pozdr

 116. Chris pisze:

  No to…mamy piękną aferę z oszustwem na niezłą skalę. Pana Plichty już zapewne nie ma już w Polsce, kasa z kont wyprowadzona a on smaży się gdzieś ze zmienionym nazwiskiem w kraju gdzie go nigdy nie złapią bo po co zmieniać twarz jak nikt jej tak naprawdę nie zna? Szanse odzyskania pieniędzy…bliskie zeru, dlaczego? Bo jeżeli ktoś kiedyś oszukał na niezła skalę i mu się upiekło, to czemu teraz miałby być inaczej? Kto wie, może niektórzy z Was dostaną zwroty – SZCZĘŚCIARZE, ale po to aby w razie czego mieć przykrywkę, że starali się oddawać pieniądze (kto wie może jeden na 100 lub jeden na 1000 lokat dostanie), ale nie starczyło na wszystkich. Cóż można powiedzieć że jesteście w czarnej d… podobno pazerność nie popłaca.. zwłaszcza, że ktoś znacznie cwańszy może to wykorzystać…

  • E.W pisze:

   Jestem bardzo Ciekawa.czy w Obecnosci Sadu i Notariusza zostal kapital zakladowy przekazany na konto Czyje Amber Gold, czy konto slupa czyli P.P i wspolnicy czy tez na inne konta zagranica ,np. Hiszpania , Grecja czy tez w Zurichu,Czy to jest tlko oswiadczenie do zarejestrowania spolki by mozna pozniej wykorzystac wypis z rejestru aby Banki udzielily dobrych kredytow.Na rozwoj 28 letniego milionera ,ktory nie pokazuje nawet twarzy,by nie zostal rozpoznany.
   ktore tworzyly piramide za pomoca dyrektorow Bankow,itd. Nie martwciesie ludziska ta cala zgraja jest juz daleko, a do dnia dzisiejszego slad po waszych pieniazkach zainwestowanych zaginal, zaginal, zaginal,Zwrotu dokonaja tlko tym o ktorych wiedza,ze ich odnajda, a biedak,ktory zainwestowal biorac pozyczki w bankach juz cale zycie bedzie niszczony i bez szans z jakiej kolwiek pomocy. Oto jest przyszlosc tych ktorzy chcieli sie troszeczke wzbogacic dla lepszej przyszlosci.
   +++++++++++++
   Piotr Sielicki 2012-08-01
   Kapitał zakładowy nie musi być wnoszony w pieniądzu.

  • E.W pisze:

   Jesli moge cos poradzic to nie czekajcie z pozwami,zeby nie bylo zapozno,iz bedzie to wszystkich bardzo duzo newow kosztowac i zdrowia,ktorego nigdy nie odzyskacie.
   Bo nawe ludzie w takich przypadkach kiedy sie szuka w roznych instytucjach takich jak sluzby ezpieczenstwa, w pozniejszym czasie okazuje sie,ze i tam przestepca jest chroniony a poszkodowany dostaje straszne ciegi w pozniejszym zyciu,a wiec zlo zabijajcie w zarodku,choc juz i tak jest na to zapozno a cwaniaki sie juz z wszystkich smieja.

  • E.W pisze:

   Chris , dlaczego podpisujesz sie jako chris, a pozniej Kris,?
   Czy To ty byles tym amerykanskim redaktorem w radio WolnaEuropa,ktora miala dac ci glownego Menadzera montowania anteny w Rosji,a wczesniej w Monachium przesiedlales ludzi do Czech, Jesli tak to wiem jakim Byles czlowiekiem i czyjm wspolnikiem, Jesli tak to wiesz kto to jest P.P. MJB i gdzie teraz jest. To powiedz nam wszystkim tutaj jak nalezy postepowac z takimi ludzmi by mozna odzyskac swoje ciezkie miliony na dzien dzisiejszy z odsetkami.Pozdrow Pania.M & BJM Mysle,ze jesli to jestes Tym o kim mowie to tez bedziesz wiedzial o kim mowie,Jesli Pan nie jest tm o kim mowie To przepraszam,ale tylko wtedy jesli Pan Chris czy Kris jest kims innym.

   Chris , dlaczego podpisujesz sie jako chris, a pozniej Kris,?
   Czy To tybyles tym amerykanskim redaktorem w radio WolnaEuropa,ktora miala dac ci glownego Menadzera montowania anteny w Rosji,a wczesniej w Monachium przesiedlales ludzi do Czech, Jesli tak to wiem jakim Byles czlowiekiem i czyjm wspolnikiem, Jesli tak to wiesz kto to jest P.P. MJB i gdzie teraz jest. To powiedz nam wszystkim tutaj jak nalezy postepowac z takimi ludzmi by mozna odzyskac swoje ciezkie miliony na dzien dzisiejszy z odsetkami.Pozdrow P.M & Jesli moge cos poradzic to nie czekajcie z pozwami,zeby nie bylo zapozno,iz bedzie to wszystkich bardzo duzo newow kosztowac i zdrowia,ktorego nigdy nie odzyskacie.
   Bo nawet ludzie w takich przypadkach kiedy sie szuka w roznych instytucjach takich jak sluzby bezpieczenstwa, w pozniejszym czasie okazuje sie,ze i tam przestepca jest chroniony a poszkodowany dostaje straszne ciegi w pozniejszym zyciu,a wiec zlo zabijajcie w zarodku,choc juz i tak jest na to zapozno. cwaniaki sie juz z wszystkich smieja.Chris , dlaczego podpisujesz sie jako chris, a pozniej Kris,?
   Czy To ty byles tym amerykanskim redaktorem w radio WolnaEuropa,ktora miala dac ci glownego Menadzera montowania anteny w Rosji,a wczesniej w Monachium przesiedlales ludzi do Czech, Jesli tak to wiem jakim Byles czlowiekiem i czyjm wspolnikiem, Jesli tak to wiesz kto to jest P.P. MJB i gdzie teraz jest. To powiedz nam wszystkim tutaj jak nalezy postepowac z takimi ludzmi by mozna odzyskac swoje ciezkie miliony na dzien dzisiejszy z odsetkami.Pozdrow P.M &

   • E.W pisze:

    Na pocieszenie odsylam do przeczytania Bydgoska osmiornice. Pani Redaktor Ewy Ostrowskiej.
    Dowiecie sie wszystkiego co was tak naprawde czeka. No coz widzialam w telewizji jakis reportaz ostatnio z panem Plichta i o dziwo ten czlowiek nie pokazywal twarzy,ale dlaczego mial tak bardzo blad wlosy jak ludzie z tej histori w osmiornicy bydgoskiej rodziny Prezesa Hotelu Cyti.,ktory zniknal z 6 milionami Marek Deutsch. Slad po nim ponoc zaginal,a moze to wlasnie powrocili panowie z inna tozsamoscia troszke odmienieni,y nikt ich nie poznal z dokumentami podrobionymi, specjalisci w urzedach za dobre pieniadze wszystko zrobia.Moze trzeba isc tym tropem i go dopasc oddac w rece sprawiedliwosci i Pana Generalnego Prokuratora,by dostal uczciwie osadzony i to wszybkim czasie a nie latami.
    Na pocieszenie odsylam do przeczytania Bydgoska osmiornice. Pani Redaktor Ewy Ostrowskiej Dowiecie sie wszystkiego co was tak naprawde

   • Chris pisze:

    Chris to nie Kris po pierwsze bo to nie te same osoby;) i szkoda że nie jestem tym człowiekiem za którego mnie bierzesz, bo pewnie byłbym bardzo bogaty a niestety tak nie jest…

    • E.W pisze:

     Jakis bardzo dziwny zbieg okolicznosci,iz sposob wypowiadania podpowiada,ze to wlasnie ta sama osoba, a przed chwilka przeczytalam jakies podobne forum jak AMBER Gold zakupil ,udzialy od londynskiej spolki o podobnym profilu w chwili kiedy awantura jest w polsce, i znow wypowiada sie krzys bardzo podobnie.
     Czy to nie bradzo dziwne. ale skoro ty to nie ty, no to przepraszam i zaluje,ze nie jestes juz taki bardzo bogaty.

     • E.W pisze:

      Jednak prosze odpowiedz mi jak to jest,ze sady rejstruja matki corki spolek ludzi niesprawdzonych i dopuszczaja w brew jakim klwiek zasada Umow kupieckich.
      Gdzie sa Urzedy Skarbowe,kontrolujace,Ministerstwa finansow, Sluzby Bezpieczenstwa.Gdzie to wszystko jest za co oni biora pieniadze. Scigaja biedakow,a bogaczy,ktorz zmieniaja nazwiska ze Stefanski na Plichta nie interesujasie dlaczego.Dlaczego Plichta zmienil nazwisko , wlasnie wczesniej o tym pisalam jeszcze nawet nie wiedzac o tym fakcie a za moment czytam ze Amber kupil nowa firme spolke Londynska Froyal co to za jakis obled przeciz to jest na chlopski rozum szfindel jak w latach 90-tch i pozniejszych 2005 to jest chore a przeciez te czlowiek daje slowo jest na 100% slupem Parawanem Ludzie nie dajcie sie idzcie do Prokuraturz jesli faktycznie jest to prawda co tutaj piszecie a moze to jest tylko jakas kaczka dziennikarska, albo ktos robi sobie z powaznych ludzi niesmaczne zarty .

     • Chris pisze:

      paranoja jest paranoją i nic się na to nie poradzi…leczyć z nfz też zbytnio nie chcą…

   • Chris pisze:

    E.W chciałbyś/chciałabyś rady jak odzyskać pieniądze? Nie da się, bo one są już przelane po różnych środkach i wirtualnie utopione w nietrafnych inwestycjach np.: http://biznes.onet.pl/amber-gold-kupil-finroyal-o-co-w-tym-chodzi,18543,5205974,1,news-detal i…udowodnienie czegokolwiek a tym samym odzyskanie jest niemożliwe…przykro mi. Po prostu wszyscy wtopiliście na wielką skalę, zgadza się – inwestycje w złoto były dobre, złoto szalało na giełdzie, ale kto rozsądny gwarantuje zarobek na czymś co w ciągu tygodnia może spać o 20-30% w dół? Albo szaleniec, albo ktoś kto wcześniej uknuł plan jak zarobić…a gdy wszystko stało lub leciało i na różnicach nie szło już zarabiać…trzeba było gdzieś wyprowadzić pieniądze i wirtualnie je utopić…ambitny plan OLT też musiał się z czegoś sfinansować…aby wyprowadzić pieniądze. i AMEN, jedynie co można zrobić to zgłosić sprawę na policję i…zacząć żyć od nowa…bo co mogło zostać tym co stracili ogromne pieniądze…

 117. mati pisze:

  Dostałem wypłatę 24 lipca po upływie 3miesięcznej lokaty w złoto.

 118. Barbara pisze:

  Tez stracilam pieniadze, ale uzalanie sie niczego nie zmieni. Szans na odzyskanie moim zdaniem raczej nie ma… Moze Pan Piotr sie wypowie czy z jego doswiadczenia w takich przypadkach udaje sie cokolwiek odzyskac… Tymczasem tu na stronie zbieraja sie poszkodowani do zlozenia pozwu zbiorowego. Moim zdaniem nie ma na co czekac:
  https://www.wspolnypozew.com/grupy/show/pozwy/amber-gold

 119. sympatyczny pisze:

  bylem w oddziale, a raczej chcailem isc
  ODDZIALY W POZNANIU JUZ POZAMYKANE!!!!

  SKANDAL!!!!!

 120. Maciej pisze:

  Przykro mi to mówić, ale muszę się zgodzić z kolegą „Wyborcą”. Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim Polak nauczy się myśleć i kojarzyć fakty. O czytaniu umów przed podpisaniem nawet nie wspomnę!

 121. mazee pisze:

  Witam

  naprawdę nie chcę być złośliwy – zwłaszcza że bardzo wszystkim Państwu współczuję. Nasuwa mi się jednak myśl, że fortun w Polsce po 89′ dorobiły się niezwykle często osoby bardzo mało inteligentne i teraz byle drobni oszuści będą je od Państwa ‚wyiskiwać’.
  Mimo wszystko życzę wszystkim pomyślnego rozwiązania sprawy, zwłaszcza Panu Robertowi z Łodzi.

 122. ambifan pisze:

  Ludzie – chcąc pomóc wam w odzyskaniu pieniedzy proponuje aby rozwiązywać lokaty teraz – natychmiast – za chwile nie bedzie Amber Gold a u syndyka liczą sie pierwsze zgłoszenia .A więc czym szybciej tym lepiej.Lepiej miec zamiast 200 000 – 100 000 w kieszeni niz za chwile wcale. Zapraszam wszystkich szturmem na oddzialy Amber Gold to nasza ostatnia szansa. Jezeli nie wywiążą sie w terminie 14 dniowym z wypłata środków prszysługuje nam prawo do odzyskania całego wkładu gdyz firma nie wywiąże sie ze swoich zoobowiązań – a jak sie wywiuąże to zostanie tylko nauczka i choć część odzyskanych pieniedzy które zapewne i tak zostały zarobione bez opodatkowania w U.S.

  • magda pisze:

   W regulaminie jest 45 dni po zerwaniu umowy ja to zrobiłam zerwałam 2 lokaty i pewnie ich nie odzyskam, ale są na szczęście inne sposoby zarabiania kasy w internecie legalne, więc mam nadzieje ze szybko odrobię straty

   • Lukasz pisze:

    Tak, z pewnoscia z tak biegla wiedza z zakresu ekonomii (co doskonale obrazuje przyklad zainwestowania pieniedzy w AG) szybko odrobisz straty ;>. Zycze powodzenia – z pewnoscia na Twoj kapital czeka juz setki nastepcow p. Plichty :D :D :D

    P.S. Jestescie debilami. Tyle w temacie.

 123. ambifan pisze:

  No to chociaż będziemy wszyscy udziałowcami samolotów które stoją na lotnisku w Gdańsku . A jak nie to pałac w zasięgu ręki w Rusocinie. Małolat z Multikasy a p-ózniej Amber Gold chce wywalić połowe Polski – nie dajmy się.

 124. Informacyjnie dla wszystkich Państwa:
  1. dziennie kilkanaście/kilkadziesiąt osób dzwoni z prośbą o poradę „co zrobić?”. Wielu z Państwa wspomina fakt, że najlepiej w ogóle byłoby nie wchodzić w tzw. „lokaty” AmberGold. Mają Państwo dwie opcje:
  a) zerwać kontrakt
  b) doczekać do końca kontraktu.
  Pierwsza opcja generuje dla Państwa (o ile się powiedzie) koszt ok. 30% z założonej „lokaty”
  Druga opcja daje nadzieję na kapitał+zysk albo na 0%.

  O ilości postępowań prowadzonych przez służby i instytucje nie mogę informować, bez narażania się na odpowiedzialność.

  Większość klientów wybiera jednak opcję pierwszą. Chcą kupić sobie bezpieczeństwo i odzyskać jakąkolwiek część z „zainwestowanych” środków, stanowiących niejednokrotnie dorobek całego życia.

  Nie sposób jest narzekać ciągle na stan wiedzy finansowej Polaków. Istotna część osób świadomie zainwestowała w AmberGold licząc że piramida zawali się trochę później. Wielu jest Klientów, którzy wierzyli w gwarancje i zapewnienia bezpieczeństwa.

  Klientów, którzy chcą ułożyć sobie swoje finanse z moją pomocą jako doradcą finansowym w sposób pozbawiony takiego ryzyka, informuję iż do czasu zakończenia sprawy nie będę miał czasu na indywidualne spotkania poza Krakowem.

  Postulaty zgłaszane via mail, by dodatkowo zainteresować sprawą polityków są realizowane – jednak politycy niechętnie (np. pół roku temu) reagowali na stosowne zawiadomienia.

  Istnieje szansa, że zamieszanie wokoł AmberGold pozwoli wprowadzić zmiany prawne, które nie godząc zbytnio w zasady swobody działalności gospodarczej, umożliwią stosowne zwiększenie bezpieczeństwa czy kontroli.

  Wszyscy jesteśmy ofiarami luki prawnej, która umożliwiła działalność AG (bez nadzoru) na taką skalę.

  W związku z pytaniami o moderowanie Państwa wpisów informuję że:
  a) usuwam lub nie publikuję komentarzy w stylu „Tusk to…” „A Kaczyński tamto…”
  b) moderuję chamskie odpowiedzi
  c) usuwam adresy mail, nazwisko i numer telefonu jeśli ktoś sobie tego życzy lub opisuje lokatę i stratę jaką posiada.

  W razie pytań których nie chcą Państwo ujawniać publicznie – proszę o kontakt mailowo lub telefonicznie.

 125. Father pisze:

  Amber Gold kupił Finroyal

 126. Father pisze:

  http://uwaga.tvn.pl/60025,news,,amber_gold_kupil_finroyal_czyli_piramidalna_transakcja,reportaz.html

  ostatnie transakcje, jak straceńcze i skazane od samego początku na porażkę uruchomienie linii OLT Express a teraz zakup „Finroya”l, mogą wskazywać, że właściciele Amber Gold szukają możliwości doprowadzenia do upadłości spółki, w taki sposób, żeby nie ponosić odpowiedzialności karnej – uważa Robert Nogacki. – Im więcej podejrzanych transakcji, rozproszonych po całej Europie, tym trudniej będzie ustalić , gdzie podziały się pieniądze klientów Amber Gold.

 127. Romantyk pisze:

  Nie denerwujcie się. Dzisiaj jest pierwszy sierpnia, rocznica Powstania Warszawskiego. Dokładnie 68 lat temu nasi przodkowie walczyli i umierali, abyśmy my mogli żyć w wolnej Polsce, pamiętajcie o tym. Cześć i Chwała Bohaterom!

 128. olaola pisze:

  kwota powinna wpłynąć 20 lipca – 2600+odsetki

 129. Yanosh pisze:

  Dokladna lektura wiadomosci wskazuje, ze wlasciciele lokat, przepraszam, inwestorzy w złoto w Amber Gold mają niewielkie powody do zmartwień. Ci, którzy zechcą powierzyć swoje środki na dłużej, w związku ze spadkiem cen złota, będą mogli zawrzeć na preferencyjnych warunkach kontrakt rentierski z FINROYAL na wartość wkładu, odsetek i karnych odsetek za zwłokę ( czy ktoś zauważył że te karne odsetki są mniejsze od właściwych ??).
  Osoby wycofujące środki otrzymają, w związku ze zbrodniczą działalnością KNF i banków, zamiast gotówki vouchery na bilety w OLT Express.

  Wiem, brzmi śmiesznie. Ale równie śmieszne są umowy AG.

 130. obserwator pisze:

  Uwaga na być może fałszywe wpisy pracownikow Amber Gold. Ostatnio przechodzilem w galerii Alfa Bialystok pracownicy AG trzymajac sie za glowe przegladali o te wlasnie forum. Zapewne maja z gory funkcje uspakajać. Ja mam teraz pytanie do nich: Jak mogliście nabierać ludzi na takie cos? Malo w miescie pracy? Zeby nie moja wiedza ekonomiczna to ojciec tez by ulokowal ok 50000 zl- mówiliście mu zeby lokata jest zabezpieczona linia lotnicza itp pozdrawiam

 131. Janek pisze:

  Lokata w złoto wyższy zysk. Kwota 20000zł. Termin zwrotu z odsetkami upłynął 24 lipca br. Dotychczas nie ma tych pieniędzy.

 132. Rz5 pisze:

  Ludzie, ja juz nie wiem co o tym wszystkim myslec.
  Ten przekret jest mega perfidny …
  Piszecie, ze zamykaja placowki, ze ludzie odchodza a propaganda AG jest silna jak nigdy dotad…
  http://biuroprasowe.netpr.pl/PressOffice/PressReleaseList.1890.po

 133. KUNA pisze:

  przed chwila bylem w placowce w Lodzi w galerii lodzkiej, jest otwarta, p[o co siejecie te herezje.
  Zapytalem o kredyty to dostalem info ze sa wstrzymane od tygodnia …
  maja ruszyc znowu w przyszlym.

 134. Kaznodzieja pisze:

  Witam oferuje lokaty w kościoły w Polsce, oprocentowanie na poziomie 10-15%, zależne od datków na danej diecezji, i woli Pana Boga. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę napisać wyśle mu broszurę informacyjna. Gwarancja ochrony kapitału 100% w Kościelnym Funduszu Gwarancyjnym, zaufało nam już setki klientów. Szczęść Boże!

 135. killthemall pisze:

  mi wiszą ponad 20tys !!! koniec lokaty 28 i nie ma do dzisiaj a ponoć już przelali kasę, potwierdzenie mieli wysłać ale nie wysłali tak jak obiecali!

 136. Barbara pisze:

  Panie Piotrze mam pytanie, a jak wyglada sytuacja osob z kredytami/pozyczkami? Czy jak Amber Gold oglosi upadlosc, albo jego dzialalnosc zostanie wreszcie wstrzymana przez organy scigania, to beda musieli od razu splacic cala zaciagnieta kwote wraz z odsetkami z umowy?

 137. tofik pisze:

  Opłaca się jeszcze wrzucić jakąś lokatkę ?

 138. Leszek pisze:

  Pani Marzena chyba nie prawde pisze, chyba że jest pracownikiem Amber Gold bo ja czekam na przelew 14 dni i do dziś nie mam pieniędzy i o ile wiem w moim mieście jeszcze nikt nie dostał zwróconych pieniędzy.Kłamią w żywe oczy. Na swoich oficjalnych stronach piszą że to sprawa kilku dni i dla kilkunastu osób do dziś żadna z moich znajomych nie otrzymała zwrotu lokaty.

 139. aga pisze:

  Dziwi mnie tylko fakt, że na innych forach ludzie piszę, że otrzymują przelewy – nie twierdzę, że wszyscy, ale coś jest nie tak na tym forum, że docierają tylko negatywne info – że AG zamyka odziały etc. Sama mam wtopione pieniądze w AG, ale napędzanie takiej paniki i chyba jej moderowanie nie poprawia całej sytuacji!
  +++++++++++++++++
  Piotr Sielicki 2012-08-01 23:49
  Moderowane lub kasowane są najczęściej wpisy przekraczające znacząco elementarną przyzwoitość lub wprowadzające elementy polityczne (‚Kaczor’/ ‚Tusk’/ ‚Pawlak’ etc)
  Informacje o zwrotach pojawiają się rzadko – ale są publikowane. Niemniej proszę zawsze osoby które otrzymały zwrot – o dowód – nie dostałem jeszcze żadnego (ani ‚printskrin’ ani żaden inny).

 140. mati pisze:

  Do moderatora, podaj adres to wyślę ci screena z dowodem wypłaty od AG z 24 lipca tego roku. Nie panikujcie bo pozwy tylko komplikują tą sprawę.
  +++++++
  admin@kancelariakrakow.com

 141. KUNA pisze:

  no ale jak ktos podaje ze oddzialy zamkniete to chyba warto to sprawdzic bo tak to takie moderowanie smieszne troche…
  specjlnie poszedlem sprawdzic przez to !
  byl otwarty!
  ale fakt, chlopak za lada byl troche wystraszony, zapytalem o kredyt to sie uspokoil. :-)

 142. KUNA pisze:

  a kredyty dawali drogie.
  rsso = 29%
  na tymm chcieli pewnie przycinac zeby odrobic straty od mega lokat.
  tak czy siak czarno to widze, mam nadzieje ze prokuratura juz blokuje im konta i zabrala paszporty

 143. r3b3l pisze:

  ludzie jestescie po prostu bezdennie głupi… jak można dawać kase w coś co nie ma gwarancji skarbu państwa. Za głupote trzeba płacić!!! zyjemy w chorym kraju i maksyma ze jeszcze nigdy nikt nikomu nic za darmo nie dał bedzie aktualna przez wiele pokoleń. Chcecie bezpiecznie ulokować pieniądze dajcie je do banku (przychód być może pokryje inflacje), a jak chcecie ryzykować to pograjcie sobie na giełdzie ryzyko znacznie wyższe ale mozecie duzo zarobić/stracić…

 144. Malgorzata pisze:

  Witam

  Najnowsze wiesci o Amber Gold dotycza zakupu Finroyal. Amber Gold stanowczo temu zaprzeczyl. Kolejne ich klamstwo. Ten brytyjski rejestr firm nazywa sie Companies House. Ich strona to http://www.companieshouse.gov.uk. Latwo na niej znalezc firme Finroyal, ktora jest w trakcie przymusowej likwidacji tzw compulsory liquidation zarzadzonej przez sad. Na tej stronie znalezc mozna rozne informacje na temat tej firmy. Prosze zobaczyc, co znalazlam w raporcie ich dotyczacym (nie jest to pelny raport, tylko lista dokumentow, ktore mozna zamowic)……..wzmianka o Amber Gold!!!! wystepujacym jako tzw. corporate director!!!! Mam nadzieje, ze podany link umozliwi Wam zobaczyc to co ja widze. Jesli nie prosze dajcie mi znac, wkleje jeszcze raz.

  http://wck2.companieshouse.gov.uk/a15d36dc52a979293e38bd2f64482f00/wcprodorder?incexc=1

 145. Malgorzata pisze:

  Nie ma mowy o tym, zeby byl – jak tego chce Amber Gold – nieprawdziwy dokument. Companies House to tak jak nasz polski KRS. Jest ogolnodostepny, aczkolwiek nie wszystkie dokumenty mozna zobaczyc, za niektore trzeba zaplacic. Amber Gold twierdzi, ze dziennikarze TVN posluguja sie falszywymi dokumentami…..no cóż, trudno nazwac rejestr Companies House falszywym. Cos o tym wiem, bo mieszkam w Angli i pracuje w kancelarii adwokackiej.

 146. Gdynianin pisze:

  Witam!Ambera w Gdyni już nie ma. Zwineli interes tylko telefon wciąz dzwoni! Biegnijcie i zobaczcie to! Tyłem uciekają ostatni jacys podejrzani pracownicy i wynosza komputery i TV. Jeszcze tu sa! Jest 11:00, baner pewnie zniknie którejś nocy.

 147. Grzegorz pisze:

  Wpłaciłem 7000 zł
  Powinno zostać wypłacone wraz z odsetkami 17.7.2012.
  Do dziś brak wpłaty

 148. Grześ pisze:

  Nie mogę się nadziwić nad bezmyślnością ludzi.
  Inwestowaliście jakieś pieniądze, wielu dosyć spore, jak to możliwe , ze ludzie z takim myśleniem dorobili się takich pieniędzy, no chyba , ze Mamusia z Tatusiem dali na start życiowy.
  Jeżeli macie nadwyżkę forsy, to kupujcie po lombardach złoto w cenie złomu i odkładajcie, zobaczcie jak złoto na przestrzeni lat idzie do góry
  Tyle, ze macie kruszec fizycznie.
  Nie ma lepszej lokaty.
  Kupujcie stare mieszkania , remontujcie i wynajmujcie to będą wasze aktywa.
  A nie posłuchaliście słodkiego pierdzenia i teraz olaboga, gdzie moje pieniądze.
  Jakoś mi was nie zal.

 149. KUNA pisze:

  PODAJ adres w Gdyni tego likwidowanego punktu! żeby ktoś to potwierdził…
  Bo w Łodzi wszytsko było OK!

 150. aga pisze:

  To co niektórzy wypisują na forum to jest jakaś MASAKRA – samonapędzająca się!!!! Komu zależy, żeby wypuszczać takie niesprawdzone informacje, które tylko bardziej nakręcają całą sytuację – chyba co niektórzy mają świetny ubaw z tego powodu. Żal mi takich troli!!!!!
  Gdyby było tak jak piszesz, że w Gdańsku AG spakował się to w mediach huczałoby, a tak po jakiś pomówieniach o przejęciu FinRoyal jakoś cisza – media nabrały wody w usta – dziwne – prawda?
  Gdyby skala niewypłacanych lokat, zamykanych oddziałów byłaby duża, to klienci, których jest jak mówią jakieś 60 tys. zrobiliby naloty na oddziały AG lub wyszliby pod Sejm – a tak się nie dzieje – też dziwne.
  Bardzo to wszystko dziwne

 151. sz pisze:

  pieniędzy z lokaty brak
  tel ………..

 152. Michał pisze:

  Amber G. nie wypłacił mi lokaty z dnia 17,07,2012r. Chciałbym przystąpić do pozwu zbiorowego.

 153. szym pisze:

  szukam osób pokrzywdzonych chcących wspólnie wystąpić na drogę sądową w ramach pozwu zbiorowego

  ……..
  proszę o kontakt

 154. ilinka pisze:

  Dzisiaj zamknięte wszystkie oddziały w Katowicach – informacja sprawdzona

 155. mlem pisze:

  Witam

  Może wtrącę trzy grosze. Od kilkunastu lat KNF wydawał ostrzeżenie dot. firmy Amber Gold http://www.knf.gov.pl/o_nas/ostrzezenia_publiczne/index.html. Amber Gold nie był zabezpieczony Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, który w przypadku ogłoszenia niewypłacalności wypłaci klientom pieniądze(warto na takie rzeczy zwrócić uwagę przy zakładaniu lokaty). Wszelkie fundusze gwarantujące którymi byli zabezpieczeni klienci amber gold są własnością amber gold, więc w przypadku ogłoszenia upadłości amber, fundusze nie istnieją. W przypadku wejścia na drogę sądową proszę się liczyć tylko z tym, że sprawa zostanie skierowana do komornika lub syndyka, który wypłaci tylko ułamek kwoty, ponieważ wartość przedsiębiorstwa jest dużo niższa niż zalegające kwoty.

  ++++++++++++
  Piotr Sielicki 2012-08-02
  Nie od kilkunastu ale od kilku lat.

 156. Janusz pisze:

  Witam szanownych inwestorów serdecznie,

  Przyglądamy się w firmie tej całej sytuacji, czytamy wypowiedzi, słuchamy nagonki medialnej i tak wam powiem.

  Telewizja kłamie, w bankach są oszuści a politycy robią wam wodę z mózgu.

  Przypominam że wasze złoto nadal leży bezpieczne, zdeponowane w zabezpieczonym lepiej niż fort nox skarbcu którego dokładnej lokalizacji nie mogę podać przez tajemnicę handlową. Od złota tego nadal narastają procenty dużo szybciej niż w każdym BANKU. Jak coś się nie wypłaci w terminie to przecież KARNE ODSETKI zabezpieczają państwa interesy w całości, można je przecież naliczać w nieskończoność.

  Poza tym przecież nadal obowiązuje GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA LOKAT która gwarantuje że wszystko będzie zapłacone co do grosika.

  Błyskotliwe zakupy na rynku, takie jak linie lotnicze OLT tylko dowodzą że wszystko jest w porządku jak najlepszym. Zresztą jak dobrze pójdzie to niedługo pojawi się nowa usługa w OFERCIE na rynku: TWOJA LOKATA W ZŁOTY KONTRAKT LOKACYJNO-RENTIERSKI. Jej oprocentowanie będzie odpowiadało sumie oprocentowania LOKATY W ZŁOTO i KONTRAKTU LOKACYJNEGO. Myślę że bardzo się państwu inwestorom spodoba. W razie dalszych zapytań o tą LOKATĘ i inne produkty proszę się kontaktować ze starszym konsultantem Krzesimirem Jerzym Pszemkiem pod adresem: .

  W promocji do każdej założonej przed końcem TWOJEJ LOKATY W ZŁOTY KONTRAKT LOKACYJNO-RENTIERSKI dodamy gratis maleńki cymbał grzmiący wykonany w całości z mosiądzu, podpisany imieniem Janusz.

  Serdecznie pozdrawiam inwestorów

  Janusz

 157. Jarek Zabrze pisze:

  Witam wszystkich.W AG mam zainwestowane pieniądze w 3 lokatach pierwsza kończy się 10.10.12r. a ostatnia 14.12.12r.Nie wiem jak dotrwam to tych okresów.Pozdrawiam wszystkich

 158. ja pisze:

  Moze ktoś opublikuje zdjęcie tego wspanialago biznesmena :)

 159. ja pisze:

  Tak już po ptokach dlaczego nie piszecie jak dorwać tego sk.rwysyna Ochrona broni złodzieja bo złodziej płaci im pieniędzmi przywłaszczonymi bezprawnie!!! a może wszystko było legalnie to sorki (takie chore prawo ) Dlaczego ten sk.rwiel jeszcze nie jest zatrzymany ? Nie jest zatrzymany i nie będzie wywinie się z tego bo jest cwany Ludzie straciliście bardzo dużo kasy może czas pomyśleć o ZADOŚĆUCZYNIENIU OD PANA PLICHTY :)

 160. Witold-Krk pisze:

  W drodze z pracy (~18:00) obskoczyłem z ciekawości placówki AG w Krakowie. Oddział nr 2 na ul. Stradomskiej 5 zamknięty „z przyczyn technicznych, do odwołania”. Natomiast zupełnie normalnie działał „AGpunkt” w Galerii Kazimierz – żadnych tłumów nie widać a Pani bez stresu opowiedziała mi o nowej lokacie i potwierdziła, że dzisiaj/jutro można ją założyć od ręki. Nieco dziwna sytuacja.

  Co do oceny sytuacji, wydaje się, że wyrok na AG został już wydany – jak już wspominano wcześniej, prawdopodobnie żadna z „szanowanych” instytucji finansowych poddana medialnej nagonce o skali, jaką obserwujemy, nie byłaby w stanie zachować płynności finansowej w obliczu paniki klientów i masowego odpływu kapitału.

  Pytanie, jakie rodzi się w tym momencie dla osób inwestujących, to czy zrywać umowę, czy nie? Przyjmując (zgodnie z powyższym), że firma jest zmuszona ogłosić upadłość, spodziewać się można, że ewentualne zwroty pieniędzy będą realizowane z masy upadłościowej. To, jak wspomniano wcześniej, odbywa się na zasadzie proporcjonalnego udziału w wierzytelnościach, czyli wyglądałoby na to, że lepiej mieć w nich jak największy udział – nie tracić ~30% na likwidacji, z której kwota i tak byłaby zwracana na tej samej zasadzie.

  Wynikałoby z tego, że lepiej się wstrzymać z likwidacją „produktu lokatopodobnego”. To by było prawdą, pod warunkiem, że wierzytelności osób z produktami zakończonymi normalnie, zerwanymi umowami przed czasem oraz nie zakończonymi umowami będą rozpatrywane na tej samej zasadzie – czy ktoś mógłby to potwierdzić, lub zdementować?

 161. ja pisze:

  ZERWAĆ I TO NATYCHMIAST ODSZUKAĆ WINNEGO !

 162. ja pisze:

  Tak już po ptokach dlaczego nie piszecie jak dorwać tego sk.rwysyna Ochrona broni złodzieja bo złodziej płaci im pieniędzmi przywłaszczonymi bezprawnie!!! a może wszystko było legalnie to sorki (takie chore prawo ) Dlaczego ten sk.rwiel jeszcze nie jest zatrzymany ? Nie jest zatrzymany i nie będzie wywinie się z tego bo jest cwany Ludzie straciliście bardzo dużo kasy może czas pomyśleć o ZADOŚĆUCZYNIENIU OD PANA PLICHTY :)

 163. zosiak pisze:

  umowa ID:____________-10tys zł umowa ID: ___________- 20tys zł
  31.07.br. w biurze Amber Gold w Krakowie przy ul. Stradomskiej 5a zapewniono mnie, że jest ok. a już 2.08.br. biuro jest nieczynne z powodów technicznych.
  Jutro idę na policję i do prokuratury.( mój tel.kontaktowy _______ lub
  _________)

 164. ja pisze:

  Pytanie, jakie rodzi się w tym momencie dla osób inwestujących, to czy zrywać umowę, czy nie? Przyjmując (zgodnie z powyższym), że firma jest zmuszona ogłosić upadłość, spodziewać się można, że ewentualne zwroty pieniędzy będą realizowane z masy upadłościowej.Hee Hee zwroty beda realizowane z CIEMNEJ MASY a ta masa już nie ma nic Zabrać sk.rwielowi wszystko co posada jak nie starczy na spłatę wyciec organy i sprzedać kto wiecj zapłaci przecie mamy AMERYKĘ i wszystkie chwyty dozwolone byle by być gorą Społeczeństwo jak sfora lubi kopać lezącego :) Poczułem się jak adwokat na sali rozpraw :)

 165. mocca pisze:

  Dzis sprawdzalam placowke w elblagu, nadal istnieje, mam lokate ktora konczy się za miesiac, nic tylko czekac….

 166. Jarek Zabrze pisze:

  Witam.Placówka w Zabrzu jeszcze istnieje

 167. ja pisze:

  tego typy NAIWNI PLACÓWKA niech stad spierdalają Niech ktoś mądry doradzi jak odzyskać kasę ?

 168. tedete pisze:

  Panie Piotrze
  A co z wnioskiem o upadłość AG, czy każdy może go złożyć, jak i gdzie.
  Czy mógłby Pan wypowiedzieć się na ten temat?
  ++++++++++++++
  Piotr Sielicki 2012-08-02
  Gdy spółka z o.o. ma kłopoty finansowe – zarząd lub jego członkowie powinni ‚niezwłocznie’ złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości. To zarząd na bieżąco kontroluje stan wypłacalności spółki. Wniosek o ogłoszenie upadłości może złożyć każdy z wierzycieli. Nie można wszcząć postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości dłużnika z urzędu lub na wniosek prokuratora.
  Wierzycielem (w rozumieniu prawa upadłościowego i naprawczego z 28.2.2003) jest każdy uprawniony do zaspokojenia z masy upadłości (Art. 189), niezależnie od tego, z jakiego stosunku prawnego wynika jego wierzytelność (np. brak wypłaty w określonym przepisami i regulaminami AmberGold terminie).
  Wniosek o ogłoszenie upadłości składany przez wierzyciela musi spełniać wymogi przewidziane dla pism procesowych (np. art. 125, 126, 128 kodeksu postępowania cywilnego)
  Wierzyciel ma obowiązek uprawdopodobnienia wierzytelności (nie musi wskazywać majątku dłużnika). Wierzyciel powinien wskazać okoliczności świadczące, umożliwiające uznanie, iż roszczenie istnieje w rzeczywistości (kontrakt z AG, przekroczone terminy wypłat).

  Dziennik Ustaw:
  Dz.U.2009.175.1361 (Ustawa) Prawo upadłościowe i naprawcze.
  CZĘŚĆ PIERWSZA PRZEPISY OGÓLNE O POSTĘPOWANIU UPADŁOŚCIOWYM I JEGO SKUTKACH
  Tytuł II Postępowanie w przedmiocie ogłoszenia upadłości
  Dział II Wniosek o ogłoszenie upadłości

  Art. 20. 1. Wniosek o ogłoszenie upadłości może zgłosić dłużnik lub każdy z jego wierzycieli.
  Art. 22. 1. Wniosek o ogłoszenie upadłości powinien zawierać:

  1) imię i nazwisko dłużnika, jego nazwę albo firmę, miejsce zamieszkania albo siedzibę, a gdy dłużnikiem jest spółka osobowa lub osoba prawna – reprezentantów spółki lub osoby prawnej i likwidatorów, jeżeli są ustanowieni, a ponadto w przypadku spółki imiona i nazwiska oraz miejsce zamieszkania wspólników odpowiadających za zobowiązania spółki bez ograniczenia;
  2) oznaczenie miejsca, w którym znajduje się przedsiębiorstwo lub inny majątek dłużnika;
  3) wskazanie okoliczności, które uzasadniają wniosek i ich uprawdopodobnienie;
  4) informację, czy dłużnik jest uczestnikiem podlegającego prawu polskiemu lub prawu innego państwa członkowskiego systemu płatności lub systemu rozrachunku papierów wartościowych w rozumieniu ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. o ostateczności rozrachunku w systemach płatności i systemach rozrachunku papierów wartościowych oraz zasadach nadzoru nad tymi systemami (Dz. U. z 2010 r. Nr 112, poz. 743, z 2011 r. Nr 199, poz. 1175 i Nr 234, poz. 1391 oraz z 2012 r. poz. 173) lub niebędącym uczestnikiem podmiotem prowadzącym system interoperacyjny w rozumieniu tej ustawy;
  5) informację, czy dłużnik jest spółką publiczną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. Nr 184, poz. 1539, z późn. zm.);
  2. Jeżeli dłużnikiem jest przedsiębiorca wpisany do właściwego rejestru, do wniosku należy dołączyć zaświadczenie albo oświadczenie o wpisie do rejestru zawierające oznaczenie jego firmy lub nazwy, formy prawnej, siedziby oraz numeru we właściwym rejestrze. Jeżeli dłużnik jest wnioskodawcą, powinien wskazać w oświadczeniu także osoby uprawnione do jego reprezentowania.
  2a. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 2, składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.”. Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.
  3. Jeżeli wniosek zgłasza wierzyciel, przepisu ust. 1 pkt 4 nie stosuje się.

  Art. 24. Jeżeli wniosek o ogłoszenie upadłości zgłasza wierzyciel, powinien uprawdopodobnić swoją wierzytelność, a ponadto, jeżeli wnosi o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu, powinien dołączyć wstępne propozycje układowe.

 169. Marcin pisze:

  Drodzy forumowicze,uważam, ze Amber teraz będzie miało bardzo trudna sytuacje z powodu ciągłych publikacji przez media. Radzę wam nie wierzyć do końca telewizji tylko samemu wszystko sprawdzać. Pamiętajmy, ze najwieksza piramida jest ZUS. Jeżeli w dniu jutrzejszym połowa klientów pójdzie do PkoBp, ban będzie niewypłacalności. W zeszłym miesiącu chciałem wypłacić z konta w ing kwotę 40 tys, to powiedzieli, ze już nie maja takiej kwoty i musiałem przyjść na drugi dzień. Banki nie są do końca wypłacane jeżeli nagle tłum ludzi zgłosi sie o pieniądze. Ciagle komunikaty medialne powodują, ze sie denerwujemy, jednak pamiętaj, ze to nic nie da.

 170. M pisze:

  Zrezygnowałem z lokaty 16.07 i do dziś nic nie wpłynęło. Kwota jaka powinna wpłynąć to 7500 zł.

 171. tomax pisze:

  Witam,
  Czy oprocz zgloszenia reklamacji, zgloszenia do pozwu zbiorowego, zgloszenia na policje mozna cos wiecej zrobic w zwiazku ze zwloka w wyplacie pieniedzy? Co nalezy miec ze soba idac na policje?
  Od tygodnie czekam na pieniadze i tak jak wszystkim tutaj, nic nie wplynelo na konto!. Masakra!
  ++++++++++++++++++
  Piotr Sielicki 2012-08-02
  Na policję wystarczy zabrać dowód osobisty, dokument poświadczający otwarcie „lokaty” z zapisem o terminie jej zakończenia. Składając zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia oszustwa lub przywłaszczenia mienia – dodatkowo informuje się przyjmującego zawiadomienie iż środki nie wpłynęły.

 172. Arek pisze:

  Prokuratura prowadzi śledztwo (wiele razy wznawiane i umarzane) w sprawie AG od 2010 roku. Biegli nadal „badają” dokumenty. Tak w Polsce dziala prokuratura.
  A właściciel sobie teraz popija drinka na basenie swojej nowej willi w jakimś ciepłym kraju.
  +++++++++++++++++++++
  Piotr Sielicki 2012-08-02
  Poprzednie śledztwo umorzono bo nie było podstaw do jego prowadzenia. Podejrzenie że jest piramida finansowa nie daje Państwu mozliwości ścigania za oszustwo czy przywłaszczenie mienia skoro „odsetki z lokat” były wypłacane. Wypłacali = nic im nie mozna było zrobić, poza ostrzeżeniem KNF. AG nie realizowało obowiązków spółki z o.o. i było traktowane przez właściwe instytucje pobłażliwie. Niesłusznie.

 173. Ptasiak pisze:

  Po prostu pogódzcie się – straciliście kasę, było sobie poczytać i nakupić złota, a tak macie wielkie pseudo inwestowanie w „złoto”, którego w życiu nie widzieliście i nigdy nie zobaczycie, choć tyle za nie zapłaciliście! Niestety bardzo trudno odzyskać kasę z piramid finansowych, nawet jak część jej została gdzieś wytransferowana to nigdy się nie dowiecie gdzie. I nie ma co się durnowato uspakajać i wmawiać sobie że to nagonka itp. brednie, nagonka bardzo dobrze że jest uratuje to innych frajerów którzy by tez wtopili w to kasę, ale jak w ogłupiaczu, tz. telewizorku coś usłyszą o tym to raczej nie pójdą do złodzieja oddać mu kasy dobrowolnie, ale niestety wystarczy nowa taka firma i pójdą, bo w ogłupiaczu nic nie powiedzieli. Co mają Ci zrobić co stracili? walczyć choć są na przegranej pozycji…

 174. ja pisze:

  tak tez jestem za pogódźcie się i w nas siła odszukajmy tego sk.rwiela
  !

 175. Mario pisze:

  Ja mam lokatę na 10000 tys i powinni wypłaci mi pieniądze 13 lipca do dzisiaj ich nie ma.Panie w oddziale rozkładają ręce i odpowiadają jest zgłoszone do wypłaty i niestety trzeba czekać.Proszę doradzić co robić.

 176. ja pisze:

  dziennkarze tvn moze ktos opublikowac prezesa amber gold

 177. Szanowni Państwo;
  dotychczas zawiadamianie i zgłaszanie podejrzenia popełnienia przestępstwa oszustwa lub przywłaszczenia mienia przebiegało sprawnie.
  Dziś dostałem informację o policjantach ze śląska którzy w taki oto sposób stosując spychologię odmówili (!) przyjęcia zawiadomienia.
  Sytuacja miała taki scenariusz:
  „… udaliśmy się dzisiaj na komendę policji w celu zgłoszenia podejrzenia przestępstwa o przywłaszczenie mienia. Dyżurny funkcjonariusz po zapoznaniu się z dokumentami które mu okazaliśmy tj:
  -certyfikatu lokaty,
  -potwierdzenia zawarcia depozytu,
  -regulaminu
  -korespondencji mailowej z firmą Amber Gold
  stwierdził iż przedstawiona przez nas sytuacja nie nosi jeszcze znamion przestępstwa i w konsekwencji nie mógł przyjąć zgłoszenia.
  Zwrócił nam jednak uwagę … by wyczerpać wszelkie możliwe drogi polubownego załatwienia sprawy. ….
  Funkcjonariusz stwierdził również że na podstawie korespondencji z której wynika iż firma odpowiedziała informacją o problemach techniczny i wynikłych z tego faktu opóźnieniach należy poczekać wskazane w korespondencji 5 do 7 dni zanim zgłoszenie będzie zasadne.
  Funkcjonariusz poradził nam również udać się w tym temacie do Rzecznika Praw Konsumenta i zaznaczył, że jeśli rzecznik stwierdzi iż firma AG działa nielegalnie powinniśmy zgłosić nasz przypadek jako przestępstwo w prokuraturze lub na komendzie policji najlepiej w Departamencie Przestępstw Gospodarczych bez oczekiwania na zakończenie podanego w komunikacie okresu 5-7dni.”

  Informuję Państwa że:
  - zgodnie z obowiązującymi przepisami policjant jest obowiązany (!!!) przyjąć zawiadomienie o przestępstwie od osoby, która przybyła do jednostki Policji, także wówczas, gdy z uwagi na właściwość miejscową lub rzeczową uprawniona do prowadzenia postępowania jest inna jednostka Policji lub inny organ. Warto również nadmienić, że zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa można złożyć w formie ustnej, do protokołu lub w formie pisemnej.

  • ania pisze:

   Panie Piotrze,w grudniu ub.roku założyłam pierwszą lokatę na pół roku i wszystko odbyło się bez zastrzeżeń. Niestety przedłużyłam na następne półrocze( zapadalność w grudniu), zwiedziona dobrym zyskiem założyłam jeszcze jedną umowę. W sumie 61000.Na razie nie rozwiązywałam umów, fizycznie nie było to możliwe, oddział w Krakowie na Stradomiu był zamknięty.Chciałabym przyłączyć się do pozwu zbiorowego, nie wiem kiedy formalnie można to zrobić.
   Jeśli działalność takiego podmiotu bez żadnego nadzoru była możliwa w państwie prawa, to chyba coś tu nie jest tak.Dodatkowo prokuratura od 2009 nie zrobiła NIC i hulali sobie w najlepsze. Czy Prok. mając doniesienia KNF-u nie miała obowiązku prześwietlenia tej spółki( i karanego wcześniej prezesa..) ? To niewiarygodne, że na taką skalę, mogli działać i nikt się nie poczuwa do odpowiedzialności za ten stan. Pozew chyba powinien iść do Strasbourga..

  • podpis pisze:

   ..chyba Pan nigdy nie miał kontaktu z policją…
   Z faktu, jak Pan pisze: „policjant jest zobowiazany” nic nie wynika! Policjant moeże to zrobic, ale nie musi… i nikt go do tego nie zmusi…
   Opowiadanbie takich bajek o policji jest nie na miejscu…

 178. Markiz pisze:

  Czy ta panika nie jest rozpętana celowo ? Ostrzeżenia KNFu były już od kilku lat, warunku do umów były (chyba?) takie same jak teraz. Więc co się qźwa zmieniło, że nagle taka panika ? Kto miał w tym interes, żeby zrobić taką nagonkę medialną i zasiać panikę ? Bo to się wszystko skumulowało dosyć nagle (i to jeszcze przed upadkiem OLT). Teraz mamy przed oczami samospełniającą się przepowiednie. Problemy z wypłatą kasy nie wzięły się z problemów finansowych AmberGold, z jakiś ich złych inwestycji czy coś w tym stylu. One się wzięły bo nagle media zaczęły straszyć ludzi. Przy okazji przestraszyły się też niektóre instytucje (banki, firmy zarządzające płatnościami elektronicznymi). A czym straszą media ? Ano niczym nowym – listą KNF’u i wypowiedzią jakiegoś pracownika funduszu inwestycyjnego (czyli konkurencji), któremu wydaje się, że działalność AG to może być piramida finansowa. Oczywiście może to być prawda, ale również może się okazać, że firma AG zostanie celowo zniszczona i bez własnej winy stanie się obiektem wściekłej agresji nakręconych w panice klientów i w efekcie padnie. Przyznam, że ja chciałbym zobaczyć miny tych wszystkich krzykaczy jak się okaże, że AG z mniejszymi lub większymi problemami pospłaca wszystkich klientów.

 179. Darek pisze:

  Do Pana Piotra Siedleckiego
  Mam 3lokaty na kwote 36000zl. Z dwoch lokat odstapilem, powinienem miec pieniadze do 31.07.12
  Do jakich instytucji prawnych moge zglosic zawiadomienia??
  Ministerstwo moze zajac sie sprawa?? Wytoczyc proces Prezesowi Firmy??
  Prosze o odpowiedz.
  +++++++++
  Piotr Sielicki 2012-08-03
  Najlepiej w najbliższej jednostce Policji. Służby mają obowiązek przyjęcia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (np. przywłaszczenia).

 180. hugo 50 pisze:

  Moja lokata zakończyła sie 11 sierpnia 2012 na kwotę 20 000zł ,w sumie mam zainwestowane 135.000zł,kontakt z konsultantem oczywiście utrudniony, jestem pewny ze pieniadze stracone , czy mozna złozyc doniesienia na policje przed zakonczeniem terminu lokaty?
  pozdrawiam
  +++++++
  Przed upływem terminu niestety nie będzie to skuteczne zawiadomienie.

 181. Gośka pisze:

  Również nie dostałam wypłat od zakończonyh umów.
  Proszę o radę jak złożyć pozew zbiorowy!
  +++++++++++++++++
  Piotr Sielicki 2012-08-03
  W chwili obecnej zgłasza się do mnie wiele osób poszkodowanych i obawiających się wystąpienia szkody. Zgłaszają się też przedstawiciele różnych kancelarii które w świetle reflektorów chciałyby poprowadzić pozew zbiorowy. Osoby które zgłaszają się do mnie, zostaną przekazane tej (dużej) kancelarii, która da gwarancję rzetelności i zasobu kadrowego zdolnego obsłużyć taką sprawę. Zalecam też ostrożność przy podpisywaniu umów na „oddanie sprawy do sądu”. Bywają umowy ‚na wyłączność’ z niekorzystnymi zastrzeżeniami.

  • Szymon pisze:

   Jeśli w ogóle do tej konferencji dojdzie to myślę że usłyszymy o końcu Amber Gold. Tylko jedne słowo w tej chwili mi się nasuwają, pięknie kur… pięknie.

 182. Anita pisze:

  Witam
  20.07.2012 roku wypowiedziałam umowy na 74 tyś.zł. i 200 tyś.zł., 06.08.2012r. kończy się na 100 tyś.zł. a 11.11.2012r. na 50 tyś.zł. którą też wypowiedziałam dziś. NIE WYPŁACILI NIC JESZCZE.

 183. Bartek pisze:

  Skoro AG zgodnie z deklaracją za powierzone pieniądze kupuje złoto to żadna nagonka medialna czy panika klientów nie powinna wpłynąć znacząco na termoniowość wypłat z uwagi na posiadanie zabezpieczenia lokaty w złocie! Jeśli ludzie powierzyli AG 100 mln zł to za taka wartość powinien być kupiony kruszec mozliwy do spienięzenia w każdej chwili więc z kąd problemy??????????????
  Polecam lekturę KRS całej grupy Amber i OLT a zauważycie że to jedzie przekrętem na kilometr!!!!!!!!! Swoją drogą o mało sam nie zostawiłem u nich pieniędzy (nie dużo ale jednak) ale „GWARANTOWANY” zysk przy stojącym złocie wzbudził moje podejrzenia. Życzę wszystkim odzyskania pieniędzy.

 184. Witam-ja mam lokatę na 22000 ,wczoraj pieniądze miały wpłynąć na konto,dzwoniłam do AG i pan zapewniał mnie że pieniądze na pewno zostaną przelane ale ja mysle że to tylko bajer ,teraz to już tylko możemy pomarzyć o tej kasie

  • Szymon pisze:

   no, coraz piękniej… Swoją drogą, żal mi tych ludzi. Przecież to się może skończyć dla nich jakąś próbą linczu.

 185. KUNA pisze:

  pracownica nie dostala kasy i pisze tak:

  „Drogi kolego Wojtku powiedz mi co mam powiedzieć dziecku, które chce żebym kupiła jej coś słodkiego? Że nie mam na to pieniędzy bądź cierpliwa!? Jesteś jednym ze szczęściarzy, który dostał wynagrodzenie o ile je dostałeś… Z tego co kojarzę pracujesz w dziale inwestycji jako Kierownik ds. ekspansji więc nie masz bezpośredniego kontaktu z klientem i nie jesteś narażony na bardzo przykre obelgi . Jesteśmy wyzywani od złodziei itd. ale na forum tego nie przytoczę… Od początku lipca nastawiamy głowę klientom tłumacząc się, że to tylko problemy techniczne. Masz rację tworzymy firmę Amber Gold i do tej pory staliśmy na posterunku broniąc dobrego imienia Firmy, a zostaliśmy potraktowani jak nasi klienci”

 186. Bartek pisze:

  Wczoraj byłem w oddziale i nie udzielają pozyczek co moim zdaniem oznacza brak kapitału…. Więc zapewnienie o doskonałej kondycji finansowej firmy można wsadzić między bajki braci Grim…

 187. ola pisze:

  Witam,
  Moja lokata na 232tyś kończy się 06 listopada, teraz pytanie czy lepiej teraz zerwac umowę? Czy wogóle ktoś otrzymał zerwaną lokatę? Czy AG nie wypłaca niczego więc wtedy może lepiej nie zrywac umowy i po ogłoszeniu upadłosci dochodzic swego od calosci „lokaty”?
  (tel. do wiadomości moderatora: …………..)

 188. Kaznodzieja pisze:

  Mozecie powiedzieć „papa” swoim oszczędnościom. „PILNE: Amber Gold nie wypłaci klientom pieniędzy! Firma nie ma nawet konta…” http://banki.wp.pl/kat,6597,title,Amber-Gold-nie-moze-wyplacic-klientom-pieniedzy,wid,14816699,wiadomosc.html

 189. KUNA pisze:

  no przeciez pensji nie placa, czytaj wyzej…

 190. don Carlos pisze:

  w Szczecinie tez zamkniety oddzial z powodow technicznych. mysle, ze dobrym rozwiazaniem mogloby byc przepranie pieniazkow meksykanskich karteli narkotykowych jak ostatnio zrobil HSBC. oni maja nadmiar kaski. pewnie reaktywowaliby OLT, nawet z Jumbo B-747 i Dreamlinerami, ktrore latalyby z Grojca do Obornikow Wielkopolskich i wozily powietrze.

 191. afera!? pisze:

  http://www.wykop.pl/link/1222613/plichta-abw-niszczy-amber-gold-na-zlecenie-knf/

  No to niezła afera się kroi!

  ++++++++++
  Odp:
  To kolejne z kłamstw szefów AmberGold.

 192. Szymon pisze:

  Cóż, od kilku dni czytałem uważnie wszystkie wpisy. Ponieważ sytuacja z dnia na dzień pogarsza się (chodzi mi artykuły podesłane przez „Kuna”) czas przyznać się do swojej wpadki. Mam lokatę na 100 000,00 z terminem 11.09.2012 Raczej nie wierzę w odzyskanie tego kapitału ale nie będę też siedział bezczynnie. Proszę o wzięcie mnie pod uwagę w ewentualnych dalszych krokach prawnych.
  Z innej beczki sporo daje do myślenia wspomniany już artykuł podesłany przez „Kuna”: http://www.pb.pl/2646834,45850,abw-niszczy-amber-gold-na-zlecenie-knf Z niecierpliwością czekam na zapowiadaną konferencję o ile do niej dojdzie…

  ++++++ [Piotr Sielicki]
  Odp:
  Plichta gra na czas. Nie ma żadnych pieniędzy na pokrycie wszystkich zobowiązań. Zobowiązania z lokat mogą sięgnąć kilkuset milionów złotych. Majątku może jest na sto. A Fundusz Poręczeniowy AG to wydmuszka…
  Niestety wiele osób się na to nabrało

 193. KUNA pisze:

  czyli nie da sie przelac kasy bo nie maja mozliwosci robienia przelewow!

  • Raf pisze:

   Tylko pytanie gdzie są pieniądze?? Albo banki zatrzymały – do czego nie maja prawa bez nakazu/wyroku, albo jej nie ma (to najbardziej prawdopodobny scenariusz) albo Plichta trzyma w „kieszeni” – to mógłby wysłać przekazy Poczta. Straszna ściema. Zawsze może oddać klientom depozyty w złocie :) (którego zapewne nie ma)

 194. KUNA pisze:

  ciekawe tylko, czy cos zostalo tej kasy …

 195. Chris pisze:

  http://www.pb.pl/2647040,70199,plichta-zaden-bank-nie-chce-otworzyc-nam-rachunku – Rozwiązania są dwa, albo faktycznie tak jest i zniszczyli jego interes ponieważ pokazał, że można zarabiać ogromne pieniądze i dzielić się nimi z klientami (co w świecie wielkich pieniędzy niekoniecznie jest mile widziane) a nie tak jak banki to robią że zostawiają tylko ochłapy, albo w ten sposób gra na zwłokę i przedłuża nieuniknione. Jeżeli faktycznie upubliczni swój wizerunek dzisiaj po 17 to będzie oznaczało, że …

 196. adam33 pisze:

  szkoda tych biednych ciulaczy co dali swoje ciezko zrobione pieniadze powinni temu ag zajac wszyskio w poczet wyplat gdzie jakis komornik

 197. janek pisze:

  Czy jest już ktoś, kto organizuje pozew zbiorowy przeciw AG. Pod jaki adresem należy się rejestrować

 198. Markiz pisze:

  Zmowa banków. Ponoć wypowiadali umowę z obawy, że powiązanie z „szemranym” AmberGoldem może nadszarpnąć ich reputację. Ale ściema. Wyobraźcie sobie że jakiś bank teraz decyduje się pomóc AG w rozliczeniu się z klientami. Wyobrażacie sobie jaki pozytywny obraz wykreowałby się dla tego banku ? Że ratuje tysiące ludzi przed stresem i niepewnością. Bo problemu nie ma AG tylko zwykli ludzie – klienci. Dlatego na moje oko to co mówi Plichta jets prawdziwe. Po prostu wydano wyrok na AG i zostali załatwieni na cacy. Szkoda , że w tych gierkach na górze poszkodowani są zwykli ludzie. A najsmutniejsze jest to, że jak w sądzie wygra AG i wywalczy wielomilionowe odszkodowania to kto zapłaci za KNF i ABW ? No wiadomo – my podatnicy zapłacimy. Paranoja.

 199. wojto pisze:

  3 umowy po 10tys od 18tego bez wypłaty. Oddział w Silesii Katowice wczoraj po 18tej bez obsługi. Ściema o realizacji wypłaty 31.07.2012 o 17.34 powtórzona 1-go i 2-go sierpnia. Do dzisiaj nic na koncie. Czy windykacja przez firmę windykacyjną i pozew zbiorowy się wykluczają? Co wybrać?

 200. monia pisze:

  Proszę Państwa,
  Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do kancelarii prawnej, tej która obsługuje osoby pokrzywdzone w pozwie zbiorowym. Wiara w niemożliwe, szukanie winy w zmowie banków, działania ABW i w inne opowieści jakie tworzy p. Plichta, może być bolesna.
  Im szybciej Państwo zadziałacie prawnie, tym większe szanse na odzyskanie czegokolwiek.
  Teraz należy starannie wybrać kancelarię, zebrać wszystkie dokumenty, maile, ewentualnie spisać kiedy i kto o czym nas zapewnia telefonicznie, mailowo.
  Mam nadzieję, że uda się Państwu odzyskać choć część „inwestowanych” środków.

 201. tedi pisze:

  Witam….jestem klientem Amber Gold założyłem lokate w kwocie 50000 tys zlotych środki mialy być wypłacone w dniu 25 lipic i do dnia dzisiajszego ich nie ma

 202. KUNA pisze:

  moim zdaniem to jest lepsza sytuacja niz jakby on mial dostep do tej kasy.
  zaloze sie ze teraz tego co zostalo nie ukradnie,a zaraz pewnie prokuratura i abw zabezpieczy te aktywa.

 203. Doniu pisze:

  A co maja zrobic Ci co maja odlegle lokaty np.Pazdziernik tak jak ja.

 204. Rafi pisze:

  Mam z żoną w AG dwie lokaty w sumie na 43tys, jedną z nich wypowiedzieliśmy z myślą aby uratować choć część tych pieniędzy. Jednak na wypłatę kazano nam czekać 45dni, 30dni na zamknięcie lokaty i 14dni na wypłatę środków, ale ze względu na obecną sytuację trzeba przyznać, że utopiliśmy pieniądze. Wypowiedzieliśmy umowę poprzez infolinię, jeszcze niczego nie podpisaliśmy, jak to wyglada od strony prawnej? Czy możemy dołączyć do pozwu podając kwotę jaką wpłaciliśmy na tę lokatę czy tylko tę kwotę, którą mamy otrzymać po wydaniu dyspozycji zerwania lokaty?

 205. KUNA pisze:

  nie ma takiej opcji zeby on byl w stanie zarabiac majac tak wysokie ceny pozysku kapitalu. Policzcie sobie 13% rocznie + koszt lokali + prowizja dla pracownikow za pozysk kapitalu, to moglo oznaczac ze koszt zdobycia kapitalu byl na poziomie 17-20%. Nie ma szansy zeby na to zarobic i jeszcze inwestowac w OLT. :-D

 206. Krzysztof pisze:

  W maju chciałem zainwestować w AmberGold 100 000 zł. Byłem już po rozmowie telefonicznej i miałem w ręcę umowę. Coś mnie jednak tknęło i zacząłem szukać informacji o ich działalności. Trafiłem na stronę Pana Piotra Sieleckiego. Moje słuszne obawy się potwierdziły jak dziś wszyscy widzimy.

  Dziękuje Panie Piotrze i pozdrawiam.

  Wszystkim życzę więcej rozsądku przy inwestowaniu, a przede wszystkim odzyskania swoich pieniędzy.

 207. Chris pisze:

  http://biznes.onet.pl/wideo/prezes-amber-gold-oskarza-knf-i-abw,90588,w.html Tylko niestety nie mają pokrycia, i na pieniądze ludzie będą czekali…i nie każdy dostanie pewnie. W sumie, jeżeli to jest prawda z KNF,ABW i bankami, to winni są też sami klienci tego że AG upadnie i nie odzyskają pieniędzy, że zaczęli panikować i wycofywać „lokaty”,chociaż co się dziwić? Każdy by wpadł w panikę…

 208. Bartek pisze:

  Czy komuś udało się dodzwonić na call center? Wczoraj i dzisiaj próbowałem ale nie odbierają.

 209. hugo 50 pisze:

  Panie Piotrze a taki pozew zbiorowy to jak wygląda, co ma zrobić indywidualny klient który został oszukany , żeby dołączyć do takiego pozwu>,
  jestem z woj łódzkiego mam 6 lokat na łączną kwotę 130.000 zl
  ++++++++++++++
  2012-08-03
  Sprawa AmberGold zajmuje się od blisko 2lat. Zbieram dane osob poszkodowanych (imię nazwisko, telefon,mail, wartosc lokat i terminy zakonczenia/zalozenia).
  Sprawa będzie miala charakter ogolnopolski. Zobowiazalem się ws. moich Klientow że znajde odpowiednia kancelarie o charakterze finansowo,gospodarczo-karnym, o ogolnopolskim zasiegu. Ta sprawa przekracza moje mozliwosci organizacyjnie, tym bardziej że jest to dzialalnosc pro publico bono.
  Poki co nie wiemy czy jest jakikolwiek istotny majatek pozwalajacy na zaspokojenie roszczen.
  Pozew zbiorowy to koszt ok.2% wartosci roszczenia. Ale przy duzej grupie będzie nominalnie mniej.

 210. Witold-Krk pisze:

  Dzisiaj AGpunkt w krakowskiej Galerii Kazimierz już też był nieczynny…

 211. Rafi pisze:

  Niestety call center nie działa, ale nie ma się co dziwić, po ostatnich wpisach, że nie dostali wypłat.

 212. Wojtek 2 pisze:

  termin wypłaty z lokaty upłynął 1 sierpnia 2012
  Niewyplacona suma 7840

 213. Agusia pisze:

  Witam,
  Panie Piotrze , mam pytanie :
  Czy w sytuacji upadłości AG będą wypłacane środki tylko osobom, którym skończyły się wcześniej lokaty, a dla tych później nie starczy, czy zaspokajanie jest proporcjonalne i nie musimy teraz zrywać lokaty, którą
  mamy na październik. Będę wdzięczna za odpowiedź, żebyśmy wiedzieli , co robić. I czy są już jakieś szczegóły pozwu zbiorowego?

  +++++ [Piotr Sielicki]
  W sytuacji upadłości – kasę weźmie tylko Syndyk. Kilka milionów pójdzie na wynagrodzenie dla syndyka, a reszta na koszty. Jeśli odzyska się co dziesiątą złotówkę w trybie postępowania upadłościowego – to będzie dobrze. Postępowanie upadłościowe nie służy poszkodowanym, wierzycielom – a Syndykom. Lista nieprawidłowości (w podobnych sprawach) podawana nawet przez NIK.
  Pieniądze odzyskane proporcjonalnie w zależności do której kategorii zaliczy się posiadaczy „lokat” i ilu z nich zgłosi roszczenia. No i ile będzie majątku do podziału.

 214. j pisze:

  28.07.2012 skonczyla mi sie lokata powinni mi przelac ponad 100tys do dzis nic.

 215. Markiz pisze:

  Właśnie w Wiadomościach TVP było o AmberGold. Dawno nie widziałem tak tendencyjnego materiału. Przecież mieli dostęp do rozmowy Plichty z dziennikarzami, a nie powiedzieli że banki wypowiedziały umowy i żaden bank nie chce obsłużyć przelewów. Wycięli tylko kawałek jak mówi, że AG nie może teraz wypłacać kasy bo nie ma rachunku. Nie przekazali wypowiedzi Plichty, że AG ma kasę i złoto na pokrycie wszystkich wypłat. Za to zasugerowali, że AG umoczył kasę w OLT pochodzącą z lokat. Nie powiedzieli, że AG mają pomysł na wyjście z sytuacji z bankami i chcą go zrealizować do wtorku. Nie powiedzieli o co chodzi z ostrzeżeniami KNF’u , a przecież KNF nie ostrzegał przed nieuczciwością AG a tylko, że podejrzewa, że prowadzą działalność bankową bez licencji. Wydźwięk materiału TVP był taki, że raczej nie ma szans na odzyskanie kasy – co jest wnioskiem bezpodstawnym. Umacnia się moje przekonanie, że grupa urzędników ze świecznika chciała pokazać kto tu rządzi. No i im się udało, tylko czemu kosztem zwykłych ludzi ?

  • Polished pisze:

   Grupa urzędników chciała pokazać? Wg mnie wprost przeciwnie, urzednicy wzbraniali się przed dotknięciem tej sprawy bo to tylko dla nich kłopoty i tłumaczenie się z tego, że to nie oni odpowiadają za sytuację (bo to nie bank, nie ubezpieczenie a tylko dwustronna umowa, która wydawała się atrakcyjna dla tzw. ciemnej masy)

 216. aaa pisze:

  P. Piotrze,

  Jestem z Krakowa i zastanawiam sie:
  1. Czy juz powinnismy organizowac liste osob do pozwu, czy im szybciej tym wieksze szanse odzyskania pieniedzy?
  2. Czy moglaby za posrednictwem P. Piotra utworzyc sie grupa z K-wa i inne grupy wg pozostalych miast? Czy w przypadku pozwu ogolnopolskiego mozna zalatwic wszystko internetem , telefonicznie a jedynie lider przychodzilby na rozprawy (ale jak go wybrac?)? Czy podzielic sie wg regionow Polski?
  3. Koszt w pozwie to 2% od kwoty roszczenia, jak wyczytalam. Czy w przypadku wygrania sprawy jest on zwracany? Z jakimi kosztami trzeba sie jeszcze liczyc (adwokat?, kaucja?)

  Z gory dziekuje za poswiecony czas na moje pytania

  • Agusia pisze:

   a po co Panu Piotrowi Twoj numer telefonu??? ja za to zapisałam =))

  • ania pisze:

   Przyłączam się do tej inicjatywy, proszę o wiadomości na tej stronie.Chcę przyłączyć się do pozwu

   ++++++++ [Piotr Sielcki]

   Wkrótce wybiorę renomowaną Kancelarię o zasięgu ogólnopolskim i możliwościach międzynarodowych. Wiele Kancelarii się zgłasza bym przekazał im wszystkich poszkodowanych którzy do mnie się zgłosili. Niestety, wiele spośród nich chce wypromować jedynie swoje logo.

 217. aaa pisze:

  Prosze pilnie usunac moj nr telefonu z postu powyzej, napisalam , ze jest on do wiad. P. Piotra, a nie wszystkich. Nie wyrazam zgody na upublicznienie nr telefonu.

 218. Bartus pisze:

  Kochani,
  Na sczczescie nie bylem klientem ambergold i bardzo wam wspolczuje. Jestem przedsiebiorca i niestety mam do czynienia z takimi sytuacjami, choc w mniejszej skali, na codzien.
  Zapomnijcie o pozwie. Tylko upadlosc da wam szanse na. Jakiekolwiek pieniadze ( za 2-3 lata). Wtedy macie tez tytul do scigania prezesa. TYLKO WNIOSEK Upadlosc !!!!!!

  Zycze powodzenia – sam wtopilem pare zlotych kilka lat temu na podobnym walku

 219. Witold-Krk pisze:

  Mam wrażenie, że w kwestii pozwów zbiorowych następuje pewne rozdrobnienie. W zaawansowanym stadium przygotowań jest inicjatywa na portalu:
  https://www.wspolnypozew.com/grupy/show/pozwy/amber-gold

  Czy jeżeli pojawi się kilka równoległych pozwów zbiorowych, mogą być one jakoś zgrupowane w jedną sprawę? Jeśli nie, to chyba byłoby korzystnie połączyć siły… W tym momencie nie bardzo wiadomo, do której grupy się przyłączyć.

  • aaa pisze:

   Dokladnie mam taki sam problem jak Witold-KRK, nie wiem czy przyłączać się na wspolnypozew.com, a termin tam goni, czy tez P. Sielicki na tym blogu wskaze nam kancelarie, w ktorej rownolegle bedzie szykowany pozew i kiedy

 220. hugo 50 pisze:

  Panie Piotrze czy złożenie zawiadomienia na Policje będzie skutkować tym ze Policja prześle moją sprawę do Prokuratury w Gdańsku ,która będzie mnie wzywać na przesłuchanie i będę musiał się zawsze stawiać na takie wezwanie
  ,jestem z woj łódzkiego

  +++++++++
  ODP.
  Przesłuchanie w Pana regionie. Nie w Gdańsku.

 221. Piotrek pisze:

  Witam. A jezeli np nie wycofam swojej lokaty a firma oglosi upadlosc to czy bede mogl nadal dolaczyc do takiego zbiorowego pozwu ? Jest napewno duza ilosc osob ktorym lokaty koncza sie dopiero za pol roku jak to jest w moim przypadku..

  +++++ [Piotr Sielicki]
  Odp: Wycofanie i tak już nic nie da bo AG nic nie wypłaca.
  Tak, można przystąpić później.

 222. jjvoodoo pisze:

  Witam. Wczoraj rano w tvn24 mówili, że Amber Gold ma środki na koncie technicznym – nie wiem co to jest – ale czy nie mogliby w ramach ratowania firmy, a przede wszystkim swojej reputacji wypłacać pieniędzy gotówką!!!
  Mają tyle oddziałów, mają nasze dane i telefony, mogą dzwonić w sukcesywnie umawiać ludzi na odbiór pieniędzy.

 223. jjvoodoo pisze:

  Dot. m. in. rachunku technicznego
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Eksperci-poszkodowani-klienci-Amber-Gold-powinni-isc-do-prokuratury-2608617.html

  Jest napisane, że Firma może poprosić o wypłatę GOTÓWKI.
  Więc, jeśli pięniądze są naprawdę na koncie technicznym – pytam: w czym problem?

 224. KUNA pisze:

  moze warto podjechac do siedziby spolki i zadac wyplaty w gotowce skoro ona tam lezy na rachunku technicznym i gotokwe wyplacac z konta moga … Hmmm! ?

 225. KUNA pisze:

  albo chociaz pikiete zrobic ?

 226. szymon pisze:

  Witam,
  trzy sprawy
  1. Panie Piotrze – dziękujemy Panu za to, że założył Pan ten temat, prowadzi go, moderuje i stara się Pan nam pomóc – to na początek
  2. Mam propozycję, aby nie publikować postów, które nie odpowiadają założeniom tematu – czyli zebrania danych, albo najlepiej otworzyć pokrewny temat i tam zamieszczać tylko takie wpisy. Dyskusja jest ciekawa i pouczająca, ale zaciemnia obraz i chyba nie o to tutaj chodziło.
  3. Zastanawiam się nad zasadnością pozwu zbiorowego. Wniesienie pozwu do sądu – koszty, wynagrodzenie dla prawników – koszty… A zgłoszenie i co za tym idzie ogłoszenie upadłości AG to tylko kwestia czasu (i to raczej niedługiego). Wygramy sprawę – to raczej pewne. Pytanie tylko – co dalej… Nawet prawomocny wyrok nic nie da, jak wkroczy do działania syndyk… Będziemy stali w kolejce po pieniądze zarówno z naszych „lokat” jak i zasądzonych kosztów okołoprocesowych, które będziemy musieli ponieść…
  Jeśli się mylę, to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu.
  +++++++++++++
  2012-08-07 Piotr Sielicki

  1. Tak trzeba.
  2. Czasem posty publikują się automatycznie, mimo braku akceptu. Usuwam wpisy polityczne i chamskie. Usuwam dane osobowe w sprawach/wpisach drażliwych.
  3. Bez pozwu (zbiorowego, nie zbiorowego) nie ma Pan zasadniczo szans na odzyskanie środków w razie upadłości. Jeśli chodzi o koszty i koszty kancelarii, to pozew zbiorowy jest (umożliwia) najtańszą formą dochodzenia roszczeń (nie podpartych np. wekslem – bo to jeszcze tańsze). Moje wynagrodzenie to zero, więc jest generalnie tanio; natomiast negocjuję z Kancelarią prowadzącą by wynagrodzenie kancelarii zależało od wyniku (ściągalności i zasądzonego ‚procenta’). Im więcej prawomocnie wyegzekwujemy tym większy procent może otrzymać kancelaria.

 227. doris pisze:

  mam lokate do 7.08 czy moge zlozyc pozew w sprawie amber gold ?
  ++++++++++
  Piotr Sielicki 2012-08-07
  Tak. O ile nie będzie wypłacona (w pełni) do daty złożenia pozwu.

 228. ilinka pisze:

  Witam Panie Piotrze

  Sama mam zaległą lokatę, która miała być wypłacona 31 lipca, a kolejne lokaty jeszcze trwają.
  Udałam się wczoraj do najbliższej placówki policji i do prokuratury okręgowej i odesłali mnie z kwitkiem. Najpierw poszłam do prokuratury i powiedziano mi, że mam pojechać i złożyć zeznania na policji.
  Kiedy udałam się na policję, pan poinformował mnie, że to nie sprawa, którą oni mogą się zajmować i że muszę sama wystąpić do sądu z powództwa cywilnego.
  Nikt nie chciał w ogóle ze mną rozmawiać !!!
  Czy to jest normalne i w porządku?

 229. KUNA pisze:

  ilinka, wystarczylo poprosic o pisemna odmowe i juz by sie zajeli hehe. :D

  • podpis pisze:

   Pan chyba nie miał nigdy kontaktu z policją….
   To jest paśtwo w Państwie i ma własne prawo…

   • Polished pisze:

    moze i tak ale z drugiej strony czy policja jest od tego by reagowac na kazda sytuacje gdy kontrahent umowy spozni sie pare dni ze zwrotem pieniedzy? Na razie mowimy o takiej sytuacji. Jeśli w grę wchodzi masowe oszustwo to wypada sprawę opisać, udokumentować i złożyć do prokuratury doniesienie o możliwości przestepstwa. Prokuratura nikomu indywidualnie nie pomoże moim zdaniem.

 230. Czesław pisze:

  W dniu 17 o7 2012 minął termin przelania na mój rachunek środków po zakończonej lokacie . Do dnia 04 08 2012 środki nie wpłynęły. Jestem zainteresowany przystąpieniem do pozwu zbiorowego. Czesław
  ++++++++++++++
  Piotr Sielicki 2012-08-07
  Informacje nt. wstępnego zgłoszenia roszczeń znajdują się wyżej pod tematem: „Pozew zbiorowy vs. AmberGold”

 231. koleszka pisze:

  witam, nie wiem co mam robić moja lokata kończy się w grudniu jest to 6000 mojego wkładu?????
  ++++++++++
  2012-08-07 Piotr Sielicki
  Moim zdaniem, w przeciągu najbliższego tygodnia nic. Proszę czekać i nie zrywać „lokaty”.

 232. EK pisze:

  Jestem posiadaczką lokat w Firmie Amber Gold Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul Długie Ogrody 8-14, 80-755 Gdańsk ) które zawarłam na podstawie poniższych umów:

  1, Dyspozycja zawarcia depozytu towarowego NA KWOTĘ 80 000,00 ZŁ, WRAZ Z ODSETKAMI – Zapadalność tej lokaty nastąpiła 24.07.2012 , wypłata na moje konto powinna nastąpić w dniu 26.07.2012. niestety do tej pory pieniądze nie zostały wypłacone.

  Dodatkowo posiadam lokaty których data zapadalności jest w 2013r.:

  2. Dyspozycja zawarcia depozytu towarowego NA KWOTĘ 42 000,00 ZŁ,-

  3. Dyspozycja zawarcia depozytu towarowego na kwotę 70 000,00 zł,-

  Firma tłumaczy się brakiem technicznych możliwości wypłaty pieniędzy z powodu braku rachunku bankowego. W oddziałach firmy nie można uzyskać pomocy, na Call centr nikt nie odbiera telefonów.

  Prosze o pomoc co dalej robić, mailem wyślę panu numer telefonu,

  pozdrawiam
  Ewa

 233. Ewa pisze:

  Panie Piotrze,

  Właśnie wrociłam z policji we Wrocławiu. Odesłano mnie z kwitkiem, powiedzieli, że to nie jest sprawa dla policji tylko mam dochodzić swoich praw przed sądem na drodze cywilno- prawnej. Powiedzieli, że jeżeli teraz złoże zawiadomienie i następnie sąd odrzuci moje roszczcenia to nie będę mogła ponownie zgłosić tego na policję. Takie podobno jest prawo. Podobno jak będzimy dochodzić swoich praw przed sądem, sąd zawiadamia prokuraturę.
  Zbyli mnie. Jak bym bardzo nalegała przyjęliby moje zgłoszenie, tylko
  Co tak naprawdę zyskam jak zawiadomie policję?
  pozdrawiam
  Ewa
  ++++++++++
  2012-08-07 Piotr Sielicki
  Z informacji które posiadam, „władza” nie wie o zawiadomieniach o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – traktując problem AG jako problem handlowy, biznesowy. Zawiadamianie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – o ile są przesłanki – służy m.in. intensyfikacji działań Państwa.

 234. x pisze:

  Czy pozew zbiorowy cokolwiek da? jeżeli reakcje Amber Gold są tak szybkie i można spodziewać się ogłoszenia upadłości i to pod płaszczykiem zniszczenia przez państwo?
  Czy jakiekolwiek środki jeszcze są w posiadaniu Amber? czy już skutecznie wyprowadzone za granicę
  Amber kłamie od wtorku zapewniając wielu swoich klientów że przelewy do nich WYSZŁY o godz 17.35 31lipca a potem takie oświadczenia w piątek o braku możliwości technicznych do wykonywania jakichkolwiek przelewów.
  Panie Piotrze proszę o skomentowanie!!!
  +++++++++++++
  2012-08-05 Piotr Sielicki
  Kilkudziesięciu klientów oświadczyło mi że otrzymało informację telefoniczną że przelewy WYSZŁY w dniu 31 lipca. Podobne oświadczenia część z nich otrzymała tydzień wcześniej, a część z nich usłyszała że „w systemie zapisane jest: środki przekazano do zlecenia wypłaty”. Moim zdaniem wygląda to wyłącznie na próbę kupienia czasu.

 235. karkol pisze:

  http://www.wspolnypozew.com/aktualnosci/ambergold
  Juz ponad 300 osób podpisało się pod pozwem !

 236. Chris pisze:

  po przeanalizowaniu sprawy, oraz tego jaki majątek posiada AG można stwierdzić jedno – Państwo wbiło nóż w serce a klienci skopali kurę znoszącą złote jajka. Jasno wynika z majątku jakiego posiada w gotówce, kruszcu, nieruchomościach, akcjach i ruchomościach, że majątek spółki to jakieś 110-130 mln. złotych., wartość zobowiązań wobec klientów to ok. 80 mln. więc… Pomyliłem się co do osądu P.Plichty, jeżeli odważył się pokazać twarz, to znaczy że ma jaja i tyle. Działalność niezgodna z prawem? Raczej na pograniczu…pokazał, że można zarabiać wielkie pieniądze dla siebie, dla pracowników i…dla klientów. Jednak urzędnicy, prawo, podatki, łapówki oraz krwiożercze banki (nie wspomnę faktu, że dlaczego co drugi polak wyje z rozpaczy bo ma windykatora lub komornika na karku? Brak edukacji finansowej banki wykorzystały znakomicie…) chcą dla siebie lwią część, więc dlaczego nie zniszczyć kogoś kto się wybija? No cóż, teraz już nie będzie alternatywy do wspaniałych 5% na lokacie od których będzie trzeba zapłacić podatek…

 237. afera!? pisze:

  http://banki.wp.pl/kat,6597,title,Plichta-od-wtorku-Amber-Gold-zacznie-wyplacac-pieniadze,wid,14821983,wiadomosc.html?ticaid=1ef04&_ticrsn=3

  Nie chcę rozpalać nadziei w niektórych osobach, ale prezes AG przemówił i zapowiada, że od jutra będzie wypłacał pieniądze.

 238. tomasz pisze:

  witam zostalem oszukany na 88.000zl

 239. tomax pisze:

  Hej,
  Po dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem prezesa AG gdzie złożył tyle obietnic mam wrażenie że istnieje światełko w tunelu jeśli chodzi o zwrot zaległych lokat (zarzekał się że od jutra do 3 dni wypłaci zaległe środki)- czy to kolejna próba nabicia ludzi w butelkę? Co Wy o tym sądzicie, a Pan Panie Piotrze? bo ja już sam nie wiem co mam myśleć.
  ++++++++++++++
  Piotr Sielicki 2012-08-07
  Moim zdaniem, nastąpią wypłaty – ilość/wartość nieznaczna ilość.

  • tomax pisze:

   Wysłałem do AG wezwanie do wypłaty środków i w odpowiedzi (e-mail) odpisano mi
   „Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 7 sierpnia 2012 r. w godzinach wieczornych zostanie wznowiona realizacja przelewów środków pieniężnych na konta naszych Klientów dot. umów na obrót i przechowywanie metali szlachetnych. Jednocześnie informujemy, że w pierwszej kolejności będziemy realizować zaległe zobowiązania a następnie na bieżąco nastąpi realizacja należnych kwot. Pełną zdolność operacyjną planujemy osiągnąć pod koniec tygodnia.”
   Na razie nic nie przelali, czekamy…

 240. x pisze:

  Na stronie AG pojawił się komentarz do konferencji prasowej.
  Ani jednego słowa o rzekomo otwieranym rachunku bankowym ani o obiecywanym rozpoczęciu wypłat od wtorku!!!
  Tylko skargi prezesa Plichty!!!!
  Czy w piątek usłyszymy że „niestety nie udało się”???????

 241. Rz5 pisze:

  …Panie Piotrze, dlaczego Pan nie zatwierdzil mojego wczorajszego wpisu…? (ta wiadomosc nie musi byc publikowana, prosze o publikacje wczorajszego wpisu w ktorym wkleilam link…)

 242. monika pisze:

  ja zainwestowałam całe swoje oszczędności, ponad 60.000, lokata kończy sie na koniec października więc zerwanie lokaty nic mi w tej chwili nie da. Gdybym miała otrzymać zwrot kasy w 7 dni po zerawniu lokaty pewnie tak bym zrobiła. czekać 45 dni(przy zerwaniu lokaty) czy 65 dni(zakończenie lokaty) nie robi większej różnicy.Albo wszystko albo nic!!! Tak czy owak pozostaje czekać na rozwój wydarzeń…

 243. tomax pisze:

  Zgłosiłem się do Wspólnego Pozwu na dwóch niezależnych stronach:
  http://kancelariakrakow.com/blog/?p=271
  https://www.wspolnypozew.com/grupy/show/pozwy/amber-gold
  Czy po rozpoczęciu procesu będę musiał z jednego zrezygnować?
  +++++++++
  Piotr Sielicki 2012-08-07
  Wstępny akces (poinformowanie o wysokości i wymagalności roszczeń, przekazanie podstawowych danych kontaktowych) nie rodzi obowiązku przystąpienia do pozwu.
  Gdy już dojdzie do etapu wytaczania powództwa (i podpisywania stosownych pełnomocnictw) – będzie trzeba wybrać jedną drogę.

 244. F pisze:

  część do admina: proszę wpisac moje nazwisko w google na podstawie umowy z miastami Chełmno, Chełmża, Rypin, Lipno, Golub – Dobrzyń i Wabrzeźno udzielam mieszkańcom tych miast bezpłatnych porad prawnych, poza tym zarejestrowałem stowarzysznie, które w sprawach konsumenckich wytacza powództwa korzystając z USTAWOWEGO zolnienia od kosztów sądowych. mail; zgolinski@interia.pl Marek Zgoliński

  Do upublicznieniania: proponuję skargę paulianską przeciw producentowi filmu o Bolku i Gminie Miasta Gdańsk za sponsorowane imprezy, szczegóły na życzenie. Udzielam w 5 miastach powiatowych bezpłatnych porad prawnych poza tym zarejestrowałem stowarzysznie, które w sprawach konsumenckich wytacza powództwa korzystając z USTAWOWEGO zolnienia od kosztów sądowych. Nie płaccie za pozew zbiorowy! To wywalanie kasy w błoto!

 245. x pisze:

  Proszę Państwa, w związku z zapowiedzią AG o rozpoczęciu wykonywania przelewów dziś po godz 12.00 bardzo proszę pochwalić się jeżeli Państwo otrzymacie jakieś środki od AG.
  Jeżeli faktycznie wyszły jakieś przelewy to pierwsze osoby powinny je zacząć otrzymywać w dniu jutrzejszym 09 sierpnia.
  Wszyscy czekamy na informacje od osób które coś otrzymały.

 246. hugo 50 pisze:

  Panie Piotrze czy można wysłać panu informacje o lokatach których termin jeszcze nie upłynął?
  +++
  Piotr Sielicki 2012-08-09
  Tak.

 247. Rz5 pisze:

  Napiszcie czy cos Wam wpadlo na konto… ?

 248. Marek pisze:

  Nic nie weszło na konto, żadnym moim znajomym też nie :( ((

 249. 123 pisze:

  Rz5 odpowiedz:

  Bo madrzy ludzie chca TU i TERAZ oszczednosci zycia ktore tam wpakowali, a Ty naiwna kobieto bedziesz czekala i jeszcze liczyla na 19% ? Puknij sie w leb! Umiesz liczyc to policz ile to 19% z ZERA? Dokladnie w Puli Amber bedzie ZERO gdy twoja lokata dobiegnie konca.

 250. mati pisze:

  Czy ktoś z Państwa dostał już wypłatę z AG tak jak teraz obiecali ???

 251. Rz5 pisze:

  Odp: 123 pisze:
  „Numerku” nie obrazaj …

 252. Piotr pisze:

  Współczuję wszystkim, którzy „utopili” pieniądze w tej firmie. Ale trzeba powiedzieć wprost, że to niestety koszt nauki za głupotę i chciwość. Rozumiem nadzieje, że może coś ktoś jednak dostanie, itd., ale to oczywista bzdura. Ta firma została stworzona jako piramida finansowa i łudzenie się, że jest inaczej to kolejna głupota. Kiedy czytam, jak ludzie piszą, ze jakaś lokata im się kończy i że mimo wszystko czekają na pieniądze, to rodzi się banalne pytanie, czy nadal nie potrafią wyciągać żadnych wniosków?
  Za naukę się zawsze płaci. Kasa była, ale się zmyła, niezależnie jakie będą nadzieje. Trzymam tylko kciuki, żeby poszkodowani zaczęli z tego wyciągać wnioski i nie stracili w przyszłości kolejnych pieniędzy.

 253. Lopez pisze:

  O jakim majątku AG mówicie – czy ktoś widiał jakies wiarygodne dokumenty. Ja ja powiem że mam 200 mln to też mi uwierzycie?

 254. Byly SS amber pisze:

  Witam!
  Znak byłego pracownika firmy amber gold, pracował w oddziale w Poznaniu do bodajże końca lipca 2012.Kolega nie dostał pensji ani prowizji, brak wyliczenia nadgodzin itd, za lipiec dostał dokładnie 0 zł.
  Mniejsza o to kumpel sprzedał mi kilka informacji.
  Proszę Państwa powiem krótko – pieniędzy nie odzyskacie ponieważ fizycznie już ich nie ma. Pieniądze z lokat nie były nigdzie inwestowane, jak myślicie dlaczego spółka od 4 lat nie publikuje sprawozdań finansowych, dlaczego nie ma obsługi rewidentów? Otóż dlatego, że pieniądze znikają i nie mają pokrycia w złocie. Informacje jakie podaje Plichta są niemożliwe do sprawdzenia, jakie 100kg złota i niby jakie nieruchomości? Jeżeli ktoś się łudzi, że odzyska kasę hmmm. Jeszcze jedno – w razie upadu firmy, majątek plichtów jest nie do ruszenia bo amber gold to spółka zoo, czyli za zobowiązania odpowiada do wysokości swojego majątku. Do tego syndyk najpierw zabezpieczy roszczenia państwa oraz innych firm a dopiero na końcu Wasze. Oznacza to, że odzyskane kwoty będą ułamkowe jeżeli w ogóle. Czy ktoś dostał 20 lat temu pieniądze od Bezpiecznych Kas Grobelnego? NIE!. Amber Gold to nie jest firma Plichty jak 28 latek w ciągu 2 lat zarobił 160mln złotych startując w wyrokiem oraz minus 180 tysiącami złotych? Myślenie może nie boli ale na pewno kosztuje sporo. Pozdrawiam! Pieniądze to nie wszystko
  Aha poniżej link do super oferty na mega procencie śmiało inwestujcie hehehehe:
  [cut]

 255. bogdan pisze:

  Nie łudźcie się. Czy oczekujecie na koniec lokaty, czy ją zerwiecie – NIKT NIE OTRZYMUJE JAKICHKOLWIEK PIENIĘDZY OD AG od początku półrocza Taka jest gorzka prawda….

 256. Barbara pisze:

  No i po Amer Gold… Bedzie likwidacja… Panie Piotrze co to zmienia? Czy wspolny pozew ma w zaistnialej sytuacji nadal sens? Czy jest jakis paragraf na Plichte?
  +++++++++
  2012-08-13 16:41
  Wspólny pozew ma sens. Na pewno będzie to rozwiązanie tańsze niż samodzielne dochodzenie roszczenia. Została wybrana najlepsza kancelaria z możliwych. Nikt do czasu prawomocnego, ostatecznego orzeczenia Sądu nie może być pewien wyniku, natomiast mamy bardzo duże szanse na skuteczne działanie. Nie można nikogo zapewnić że odzyska 110%, 100% czy 30% czy 5% swych środków, ale o jednym można zapewnić: o rzetelnym, zaangażowanym podejściu – pełnym fachowej determinacji.

 257. Pepempek pisze:

  Czy moglby mi ktos z panstwa poradzic: co trzeba zrobic aby wywalic kupe pieniedzy w bloto?

 258. ddd pisze:

  no niestety w tym kraju łapie się małych złodziei, a ci duzi się śmieją i kradna dalej. Chytrusy, chcieliście dużo kasy to nie macxie nic

 259. F pisze:

  Pozew zbiorowy = mało, że Plichta wyczesał z kasy to trzeba jeszcze kancelarii zapłacić.

  PS> Macie 20% roszczenia na kaucję? Kaucji zabezpieczającej nie ma przy pozwach indywidualnych, można pozywac po kilka, kilkanaście osób jak jest tożsamość podstawy prawnej i stanu faktycznego, a jest.

  PPS. W naszym pięknym kraju pozew zbiorowy „stworzyli” prawnicy dla prawników.

 260. dfg pisze:

  @ RZ5
  Czy tyjeszcze nie zrozumiałes co się dzieje? Ze swoich pieniędzy mozesz bardzo długo nie zobaczyc, bo to przekręt dekady?
  Jak można być takim ignorantem? Własciwie, to nie dziwię się, że cie to spotkało. Swoj trafia zawsze na swojego…

 261. poszkodowany pisze:

  Amber gold wypłaca lokaty.
  Dziś tj 14.08 wpłynęły mi środki (wraz z odsetkami co do grosza) z lokaty której termin upłynął 18.07.

  Pozdrawiam wszystkich idiotów wypisujących komentarze typy „biedy bo głupi tych pieniędzy już nie zobaczysz”.

  Pozdrawiam też wszystkich klientów którzy dali się nabrać medialnej bance i nie spali po nocach, ciesze sie ze mi udało sie zachować spokój;]

  Pozdrawiam również służby którym udało się wykosić konkurencje bankierom biorącym pieniądze na żydowski procent.

  W sumie to było niezłe przedstawianie Polskie społeczeństwo spisało sie znakomicie w roli Debilnych lemingów Wierzycach we wszystko co zobaczą w telewizji.

  PRAWDA JEST TAKA ŻE AMBERGOLD NIE BYŁA PIRAMIDĄ FINANSOWA I WYPŁACA PIENIĄDZE. ZYSKI RZĘDU 16% DA SIĘ OSIĄGNĄĆ A BANKI W KTÓRYCH TRZYMACIE PIENIADZE NA 4% ROBIĄ WAS W CH*** \O/

 262. El. pisze:

  Dla informacji (w celach szacunkowych): kwota moich środkó zainwestowanych W AG: ok. 28 tysięcy. Terminy zakonczenia 3 lokat to początek września, koniec pazdziernika i srodek listopada.
  Nie wierzę w odzyskanie tych pieniędzy…

  • JANUSZ pisze:

   ja włożyłem ” w platynę” 50tys.Umowa zakończona 03.08.2012- brak środków.Do tego 3 depozyty w złoto :( 10tys koniec 01.10.2012, 50tys koniec 10.11.2012,oraz 50tys koniec 23.12.2012. RAZEM 160 TYS.OSZCZĘDNOŚCI 3 RODZIN.TRAGEDIA.

   • Hans Kloss pisze:

    widziasz, Janusz, odpalilbys mi 5%, a ja oddalbym ci 95%. wyszedlbys lepiej. moja lokata „PEWNY ZYSK W POWIETRZE”. w sumie szkoda was ludzie, ale kazdy kretyn rok temu byl w stanie w ciagu 5 minut wygooglac, ze koles ma zawiasy za przekret w Multikasie. co z wami ludzie???!!! teraz chcecie, zeby podatnik pokryl Wasze straty. z jakiej racji mam sie dokladac do chciwych, glupich ludzi? wole dolozyc sie do edukacji mojego syna, zeby w przyszlosci nie dal sie wydymac na kase przez kolejnego Madoffa czy Plichte.

 263. ......... pisze:

  Jestem zrozpaczona. Ulokowałam całe swoje oszczędności w lokaty w amber gold.
  Termin pierwszej upłynął 02.08.2012. Pozostałe dwie zerwałam w terminie 14 dni. Powiedziano mi , że wszystkie środki odzyskam w całości w ciagu 2 tygodni. Do dnia dzisiejszego nie mam ani złotówki!!! Łączna wartość lokat to około 37.000 złotych!!! Co mam robić???
  Pomózcie!!!

 264. ja pisze:

  Jestem zrozpaczona. Ulokowałam całe swoje oszczędności w lokaty w amber gold.
  Termin pierwszej upłynął 02.08.2012. Pozostałe dwie zerwałam w terminie 14 dni. Powiedziano mi , że wszystkie środki odzyskam w całości w ciagu 2 tygodni. Do dnia dzisiejszego nie mam ani złotówki!!! Łączna wartość lokat to około 37.000 złotych!!! Co mam robić???
  Panie Piotrze pomocy!

 265. edgar pisze:

  Sorry, ale musicie przyznać, pieniądze pożyczone Plichcie to jakby włożone psu w dupe, musicie o nich zapomniec i szybko pogodzic sie ze stratą, szkoda waszego zdrowia, na przyszlosc uważajcie i myślcie, bo niestesty tłum ma wiele głów, ale nie ma mózgu.

 266. ............ pisze:

  Szanowni Państwo!!! w dniu wczorajszym moja rodzina otrzymała przelew przychodzący z banku spoza UE tj. 45K plus należne oprocentowanie, za wkład na okres 6-ciu miesięcy! Zakończenie umowy datowane na 02/08/2012.

 267. Marek pisze:

  jesteśmy w przysłowiowej ciemnej d*pie. Z tego majątku co został to najpierw jest spłacany skarb państwa a z tego co się orientuje to są tam duże zaległości. Także szanse na odzyskanie są ale tylko jakiś ochłapów.

 268. Anet pisze:

  Witam
  Ja w sumie zainwestowałam 30 tys. i 35 tys. termin skończenia lokaty 14 sierpień oraz 19 lipiec, nie mam wypłaty na koncie. Pytanie mam na jaki adres mamy przesłać dokumenty o lokatach w AG na wspólny pozew czy to jest ul. Sapieżyńska 10a, 00-215 Warszawa (jestem z Wrocławia) oraz na jakie konto mamy przelać wynagrodzenie dla kancelarii?
  Z góry dziękuję za odpowiedź

 269. edit pisze:

  Panie Piotrze- lokaty maja mi sie zakończyc w listopadzie i grudniu 2012roku.
  Czy mam czekać na dalszy rozwój wydarzeń?
  Czy już mam dołączyc do pozwu zbiorowego ??

 270. lukrecja pisze:

  moja lokata miała się skończyć w listopadzie.
  wpłaciłam 60 000zł
  czy są jakieś szanse na odzyskanie tych pieniędzy?
  chciałabym wsiąść udział w pozwie zbiorowym. Duże to są koszta?
  proszę o kontakt osobę która mogłaby mi pomóc.
  emali: ……………..

 271. nikator pisze:

  koszty po jakich zaproponowana kancelaria chcę „bronić” oszukanych ludzi są zbyt wysokie. Umowy między klientami różnią się w niewielkim stopniu, a klientów oszukanych (a teraz zachowujących się jak owce) będą tysiące.

  Byłem wyrzucony z siedziby Centrali AG w dniu ogłoszenia likwidacji ( a jestem z Krakowa), wiele osób poznałem najpierw pod siedzibami AG na Stradomiu a potem na ul. Felicjanek przed oddziałem kancelarii.
  Dlaczego mam zapłacić ponad 2,000 zł jakiejś kancelarii w Warszawie, skoro nawet nie mam szansy na spotkanie z jakimkolwiek prawnikiem od nich??

  przemyślcie ludzie- już raz daliśmy się oszukać…

 272. nikator pisze:

  koszty po jakich zaproponowana kancelaria chcę „bronić” oszukanych ludzi są zbyt wysokie. Umowy między klientami różnią się w niewielkim stopniu, a klientów oszukanych (a teraz zachowujących się jak owce) będą tysiące.

  Byłem wyrzucony z siedziby Centrali AG w dniu ogłoszenia likwidacji ( a jestem z Krakowa), wiele osób poznałem najpierw pod siedzibami AG na Stradomiu a potem na ul. Felicjanek przed oddziałem kancelarii.
  Dlaczego mam zapłacić ponad 2,000 zł jakiejś kancelarii w Warszawie, skoro nawet nie mam szansy na spotkanie z jakimkolwiek prawnikiem od nich??
  +++++
  Piotr Sielicki 2012-09-20
  Koszty ponoszone przez Klientów za pomoc jednej z najlepszych kancelarii w Polsce są (stosunkowo) niewielkie. Czas pokaże czy było warto. Nie sposób spotkać się osobiście z setkami osób.

 273. Teresa pisze:

  Co robić?
  3 lokaty po 50 tys skończyły mi sie 19 sierpnia.Oczywiście przelewu nie ma.Napisałam doniesienie do tej gdańskiej prokuratury ale co to da.W ABW w Krakowie umówili mnie na 12 września bo wcześniej nie maja czasu.Czy w ogóle jest sens tam iść ?

  Trafia mnie bo przed załozeniem tych ostatnich mialam 4 inne mniejsze na próbę-wszystkie wypłacone w terminie i z procentem.
  Przeczytałam też Regulamin depozytów od deski do deski.Rozmawialam z konsultantem na temat tego Funduszu Poręczeniowego (& 13 czy 14).Miało być pewne 250 tys na Posiadacza.Stwierdziłam więc że jest OK.Jakim prawem mogą sobie tak pisać że jest Fudusz a Funduszu nie ma.Wśród 1000 informacji o tym nikt nic nie mówi.Czy ktoś więc mógłby mi wytłumaczyć jak to wygląda?
  P.s> Jedna z wcześniejszych lokat kończyła mi sie19 lipca.Pieniądze z nalezytymi odsetkami dostałam 24-wszystko jeszcze było ok.

 274. Teresa pisze:

  Strasznie stare te wszystkie wiadomości a ja chcialabym sie dowiedzieć co ludzie robia teraz żeby odzyskać swoje pieniadze.jakieś pomysły?

 275. Witam,
  Zapraszam do dzielenia się opiniami także na forum http://ukredytowani.pl/topic/7-forum-amber-gold-opinie-poszkodowanych/, pozdrawiam

 276. Adam pisze:

  zainwestowałem prawie 40tyś środków swoich i mojej mamy lokata kończyła się 25 sierpnia. Oczywiście środków nie mam

 277. Bolo i Lolo pisze:

  Oskarża się ludzi o chciwość , pazerność a przecież ludzie inwestują na giełdach i tracą , inwestowali w przedsiębiorstwa drogowe , oraz inne przy budowie autostrad i też upadli i to niektórzy na miliony.
  Przyczyna Korupcja niewypłacalność państwa oraz inne okoliczności.

  Instytucja AMBER GOLD powstała na zasadzie „Domów Składowych” tak jak Banki Zboża .Instytucja powstała na zasadzie Domów Składowych które działają na całym świecie.Zgodnie z ustawą o „Domach Składowych”z dnia 19 listopada 2000r Dz.Ust.114 poz.1191 mówi dokładnie jak ma wyglądać struktura , zarząd oraz kto ma nadzorować oraz kontrolować takie instytucje i z mocy ustawy obligatoryjnie podlegał Ministerstwu Gospodarki , ale ministerstwo wydało zezwolenie i w tym samym roku w czerwcu 2010r. cofnęło z rygorem natychmiastowym.
  Ministerstwo Gospodarki w żaden sposób nie poinformowało inwestorów , bo poco?
  Podłość tego organu sięgła zenitu.
  Amber Gold początkowo chwalił się tym domem składowym w internecie jak również chwalił się sumą zabezpieczenia 50.000.000.00 wpłaconą w całości.
  Gdy w czerwcu 2012 roku zaczęła się medialna wichura zaraz napisałem do Ministerstwa Gospodarki o zabezpieczenie procederu , majątku oraz wnioskowałem o program naprawczy. Ministerstwo odpisało że koncesję cofnęli w czerwcu 2010 roku to jest 2 lata temu z rygorem natychmiastowym ale też nic kompletnie nie zrobiono aby uchronić obywateli.
  Prawda jest taka i każdy to może sprawdzić w internecie cenę , złoto w ostatnich 3 latach podrożało o 160% i na tym się dorobili.
  Sam jestem poszkodowany oraz moja rodzina w sumie ok. 100,000.00PLN to jest 14 lokat.
  Co należy zrobić , pisać do Komisji Sejmowych , do Ministerstwa Gospodarki
  Do Rzecznika Spraw Człowieka w Unii Europejskiej , Oczywiści w pierwszym rzędzie pozew , wniosek o zabezpieczenie do sędziego komisarza prowadzącego upadłość , znajduje się wskazówka na stronie Sadu Rejonowego W Gdańsku.

  Nie wolno spocząć na laurach i się podać. Nawet gdy pozew będzie bezskuteczny to pozostanie pozew przeciwko Skarbowi Państawa.
  Uzasadnienie:
  ===========================================
  1.—Minister Rostowski mówił i sam się przyznał w przemówieniu sejmowym że taka czynność zbierania pięniędzy to z mocy Prawa Bankowego jest nparagraf kary 5.000.000.00zł kary ale też nic
  nie zrobił a temu procederowi zapobiec.
  2.—Ministerstwo Gospodarki z mocy ustawy o Domach Składowych Dz.Ust.z 19 listopada Nr. 114 z 2000 r.poz.1191 gzie obligatoryjnie podlegał DOM SKŁADOWY AMBER GOLD też nic nie zrobił ani też w żaden sposób nie zapobiegł.
  3. A jak wygląda Sądownictwo w Gdańsku to Media pokazały i pozostawiam bez komentarza.
  Dlatego niektóre pisma procesowe wysyłałem do Poznania przez Sędziów Wizytatorów.

  A co teraz robić pisać , atakować , apotem jak nie wyjdzie to Strasburg–pisać można internetem , emailem , potem ponawiać pozwy aby nie uległy przedawnieniu.
  Osobny temat to dwaj prawnicy którzy pomagali w ty wielkim teatrze upodlenia polaków oraz wykorzystania.

  Poszkodowany Bolo I Lolo

 278. Marek pisze:

  wydymali nas koncertowo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.